MotoGP Mugello: Martin pole pozisyonunda, Bagnaia 2.

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
SCARPERIA (FI) – Martinatör ve Peccoyine karşınızdayız: Prima Pramac takımının Madrid yerlisi yeni bir performans rekoruyla pole pozisyonunu aldı MugelloDünya şampiyonunu onda bir oranında geride bıraktı. Bu öğleden sonra saat 15.00'te başlayacak sprint yarışında iki Ducatisti'nin ardından ön sırada Aprilia da yer alacak. Viñales. Marc Marquez 2. çeyreğin sonunda 11. virajda feci bir kaza yaptı, 3 kırmızı kask ve neredeyse onda 3'lük bir avantajla etkileyici bir zaman yakalamak üzereydi: YamyamAncak dördüncü sıradaki pilot, Pazar günkü GP'de ön sıradan başlama fırsatına sahip olacak çünkü Bagnaia, dünkü serbest antrenman sonrasında kendisine verilen ceza nedeniyle 3 sıra geride kalacak. En iyilerden 0″376 ile beşinci olan Bastianini ve ilk çeyrekte Martin'in sadece onda dört gerisinde yer alan Morbidelli için de harika bir zaman. Üçüncü sıra, Ktm ile en iyisi olan Acosta, ardından Marc Marquez'in küçük kardeşi Alex ve ikinci sırada yer alıyor. RS-GP'de en hızlı 11. sırada yer alan Di Giannantonio, Q1'i geçemeyen ve Marini ile beşinci sıradan başlayacak olan Bezzecchi perişan bir şekilde sonuncu kalmayı sürdürüyor.

Martin şüpheli: “Pazar günü kolay olmayacak”

Jorge Martin, başka bir direk. Bazı belirsizliklere rağmen. Madrid yerlisi, “Bu öğleden sonraki yarışta herhangi bir sorun olmayacak” diyor. “Ancak yarınki yarışı düşündüğümde, yaşamak istediğim duygudan hala biraz uzaktayız: özellikle de ön lastik aşınmaya başladığında.” Kolay bir GP olmayacak ama dünkü serbest antrenmandan bu yana çok çalıştık ve süreyi %7 oranında kısalttık. Bu sabah kurulum pek iyi değildi ve biraz zorluk yaşadık, sonra ileriye doğru güzel bir adım attık.”

Pecco gülümsüyor: “Hız gerçekten çok iyi”

Pecco Bagnaia memnun görünüyor: “İkinci oldum ama yine de inanılmaz bir zaman belirledim: Mutluyuz, Martin'in daha iyi olduğu son sektörü kaçırdım. Adım elbette orada. Yarın ikinci sıradan başlamak işleri karmaşıklaştırabilir ama sonuçta bu şekilde daha da eğlenceli olacak. Temel olarak iyi durumdayız, Jorge belki daha zor durumda. Bugün hemen öne geçmeyi umuyoruz çünkü tempo gerçekten iyi.”

Vinales, 25 yıl sonra ön sırada bir Aprilia

25 yıl sonra Mugello'da ön sırada bir Aprilia var. Vinales pişmanlığını şöyle dile getiriyor: “Maalesef mini bir yükseliş yaptım ve bu da turun başında biraz gücümü kaybetmeme neden oldu.” onlar için yaratılmış gibi görünüyor; bu harika bir sonuç. Düzlükte pole pozisyonunu kaybettik: motor gücü meselesi. Bugün önde kalmaya çalışacağız ama her şeyden önce Pazar günü kendimi gerçekten hazır hissediyorum.”