MotoGP ve Bagnaia, Malezya’da Martin’in önüne geçmeye çalışıyor. İspanyol sürücü lastik kuralını ihlal ettiği için uyardı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Kısaltma hikayenin en üzücü kısmını anlatıyor: Sic Come Sepang Uluslararası Pisti23 Ekim 2011’de 24 yaşındaki Marco Simoncelli’nin hayatını kaybettiği Malezya pisti. Sic. Kuala Lumpur uluslararası havaalanından beş dakika uzakta, padoktaki tüm takımlara ev sahipliği yapan ve Andrea Iannone’nin tam olarak 4 yıl önce bulunması zor “katkılı” bifteği yediği firavun otel-restoranı Sama-Sama’ya bağlanıyor ve bu ona pahalıya mal oluyor uzun bir diskalifiye. Çoğunlukla yağmurla ıslanan bu virajlar – ve önümüzdeki birkaç gün boyunca hava birbiri ardına sürprizler vaat ediyor – 2015’te Valentino Rossi ve Marc Marquez arasındaki meşhur mücadeleye sahne olmuştu, hatırladın mı? Sonunda Doc’un onuncu unvanına mal olan talihsiz “temas”. 2018 sonbaharında aynı gün, büyük umutları olan iki adam aynı anda dünya şampiyonluğunu kutladı: Bagnaia Moto2 şampiyonluğunu, Martin ise Moto3 şampiyonluğunu kazandı. Sezonun 18. turu olan Cumartesi ve Pazar arasında Pecco ve Jorge, çok hassas ve belki de belirleyici olan iki yarışın kahramanları olacak. Bu şimdiye kadarki en dengeli şampiyona, bitmesine üç hafta sonu kala Piedmontese sadece 13 puan önde: Pazar akşamı iki takımdan biri 26 Kasım’da Valensiya’da oynanacak final turuna çok daha iyimser bakacak.

Bagnaia: “Baskı mı? Bu kazanmanın yakıtıdır.”

için çok uygun bir rota Ducati – ama şimdi Borgo Panigale’nin mücevherleri hangi yolda çok güçlü değil? -: Son aylarda bazı bölümler yeniden yüzeye çıkarıldı, çöküntülerin kaldırılması hızı daha da artıracaktır. 1999 yılında inşa edilen tesis, aynı zamanda 16 yıl boyunca Formula 1 yarışlarına da ev sahipliği yaptı ve Ferrari, ilk 3 yarışı (önce Irvine, ardından Schumacher’in dublörü) kazandı. “En sevdiğim parçalardan biri, kariyerimin en güzel anılarından bazılarını burada yaşıyorum” diyor BagnaiaGeçen yıl Bastianini ile heyecanlı bir mücadeleyi kazanan Quartararo ise şampiyonluğun elinden kayıp gittiğini hisseden Quartararo 3. sırada yer aldı. “Hava konusunda şanslı olmayı umuyoruz ancak yine de her koşulda rekabetçi olacağımızı düşünüyorum.” Son şampiyonun sıralamada ilk sırada yer alması ve her zaman kovalamak zorunda kalmaması için sıralama turlarında ilerleme kaydetmesi gerekiyor. “Teknisyenlerle birlikte bunun üzerinde çalışıyoruz, gerçekten lastik sorununu uçuş turunda çözmeyi umuyorum.” “Son” dedikten 15 gün sonra ne olursa olsun baskı artmaya devam ediyor. “Geçen sezon da bunu yaşadım, sonra kazandım. Basınç iyidir, daha hızlı gitmek istemenizi ve açlığınızı uyandıran yakıttır.”

Ducati’nin cazibesi: Bagnaia ve Martin, 2024’teki rüya takım

kaydeden Masimo Calandri

03 Kasım 2023

Martin rezervasyon yaptırdı. Bautista da başlangıçta

MartinTayland’daki zaferden sonra (sezonun dördüncü sprint yarışı ve GP çifti) çok fazla zaman değişikliğinden kaçınmak için Asya’da kaldı. Çok iyi durumda ve az önce lastik basıncı kurallarını ihlal ettiği için uyarı aldığını hatırlattıklarında sabrını kaybetmiyor. “Benim açımdan küçük bir hataydı ama biz kazandık” diye yanıtlıyor ve Bagnaia’nın kuru bir yorumuna neden oluyor (“Bir avantaj elde etmek için bir kuralı hafifçe ihlal edebileceğinizi söylemenin bir anlamı yok”). Ona, önümüzdeki yıl Bastianini’nin yerine Pecco’nun takım arkadaşı olarak resmi Ducati’ye geçme olasılığını soruyorlar. “Resmi olarak şimdilik Prima Pramac takımında kalıyorum ve bundan gurur duyuyorum. Ancak Ducati resmi takımına katılmamı isterse mutlu olurum.” Pecco da konuyla ilgili görüşünü şöyle dile getiriyor: “Enea’nın bu talihsiz sezon nedeniyle işini kaybetmesi doğru olmaz ama ben bunu düşünmüyorum. kararlar ver: Ben sadece yarışmak için buradayım.” Yarıştan bahsetmişken: İspanyol da joker kartla ve Ducati’yle startta olacak Alvaro BautistaSuperbike’ta dünya şampiyonluğunun yeni kazananı.

Ducati’nin cazibesi: Bagnaia ve Martin, 2024’teki rüya takım

kaydeden Masimo Calandri

03 Kasım 2023

Malezya GP’si TV’de: Sprint yarışı ve GP sabah 8’de

İtalya ile Malezya arasında 7 saat ileri saat farkı bulunmaktadır. Sky Sport, Cumartesi günkü TV8 eleme ve sprint yarışı için etkinliğin tamamını canlı ve ücretsiz olarak yayınlayacak, geri kalanı ertelenecek. Perşembe ve Cuma günleri arasında Moto3 için ilk testler sabah saat 2’de başlayacak, ardından Moto2 2.50’de ve MotoGP 3.45’te başlayacak. Daha sonra, Malezya öğleden sonra, Moto3 için ikinci seans İtalya saatiyle 6.15’te, Moto2 için ise 7.05’te, MotoGP’de ise yarışlar 8 ile 9 arasında bir saat sürecek ve en iyi 10 Cumartesi günü doğrudan Q2’ye gidecek. . Cumartesi günü saat 1.40’ta Moto3 için üçüncü serbest antrenman, Moto2 için ise 2.25’te; 3.10’dan itibaren MotoGP için yarım saat daha ücretsiz antrenman yapılacak ve ardından 3.50’den 1. çeyreğe geçilecek ve hemen ardından 2. çeyreğe geçilecek. Moto3 sıralamaları sabah 5.50’de, Moto2 sıralamaları ise 6.45’te yapılacak. Nihayet sabah saat 8’de, yine Cumartesi günü, pistte 10 turluk MotoGP sprint yarışı zamanı geldi. Pazar günü kısa MotoGP ısınması saat 3.40’ta başlıyor, ardından yarışlar başlıyor: Moto3 5’te (15 tur), Moto2 6.15’te (17), MotoGP 8’de (pistte 20 tur) başlıyor.