Murat Sancak’tan Fatih Terim’e: Hiç kusura bakmasın Fatih Hoca’nın Adana’ya borcu var

tesbih

New member
Murat Sancak’tan Fatih Terim’e: Hiç kusura bakmasın Fatih Hoca’nın Adana’ya borcu var Murat Sancak, Beyaz TV’de katıldığı programda değerli açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe maçı öncesi galibiyet parolasıyla hazırlandıklarını belirten Sancak, “Kimseden çekinmiyoruz. Galatasaray’a, Beşiktaş’a, Trabzonspor’a nasıl oynadıysak tıpkı biçimde çıkacağız” sözünü kullandı.

Fenerbahçe maçında korana virüse yakalandığı için oynayamayacak olan Balotelli hakkında konuşan Lider Sancak, “Önemli bir futbolcumuz, ondan mahrum olarak Fenerbahçe karşısına çıkacağız. Balotelli bir dünya yıldızı fazla bir rahatsızlığı yok. İtalya’nın kuralları gereği muhakkak bir süre karantinada kalması gerekiyor. yeniden ortamıza dönecek. Balotelli yok lakin bir onun kadar da bedelli birfazlaca oyuncumuz var. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Beşiktaş’a Trabzon’a, Galatasaray’a hangi gaye ile çıkıyorsak Fenerbahçe maçına da tıpkı biçimde yani galibiyet parolasıyla çıkacağız” halinde konuştu.

“HEDEFİMİZ LİGDE KALICI OLMAK”

Adana Demirspor’un 26 yıl daha sonra Üstün Lig’e çıktığını hatırlatan Sancak, “İlk amacımız burada kalıcı olmak ve birinci 10’da bitirmek. Avrupa, birinci 2, birinci 4 yahut Avrupa Kupası savımız yok. Şampiyonluk daha erken. Evvel bu lige alışacaksın. Âlâ bir oturmuş takım ile devam ettikten daha sonra düşünebiliriz. Bu sene şampiyonluk tezimiz yok lakin önümüzdeki yıllarde olacak. Artık herkes birbirini yenebiliyor bir Konya ikinci sırada, Hatay, Başakşehir ve biz üstteyiz. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray daha aşağıda” dedi.

“BALOTELLİ MECZUP DEĞİL HIRSLI”

Mario Balotelli üzere bir dünya yıldızını transfer ettiklerini belirten Sancak şunları kaydetti:

“Deli diye hitap ediliyor fakat ben hırslı olarak tabir ediyorum. En ufak bir terbiyesizliği olmadı. Yunus Yunus olduysa Vargas Vargas olduysa Balotelli yardımıyla olmuştur. Yardımı da oluyor gençlere. Balotelli’nin uygun olması değerli değil tüm grubun düzgün olması lazım. Bir bireyden oluşmuyor grup en epey gol atan 2 oyuncumuz daha var. Vargas ve Yunus onlara alan açanda Balotelli adam eksiltiyor. Yunus dönem sonu ne olacak bakacağız. Talep ederiz verirlerse anlaşırsak alırız. Yunus bir daha gelir, Adana Demirspor’u seviyor. Yunus 2 gol attı Galatasaray’a onun için bize vermezler diye düşünüyorum. Adana Demirspor’da kendini bulduğu bir gerçek. bu biçimde bir takımda oynaması da Yunus için avantaj. Balotelli ile 3 yıllık kontratımız var benim olmadığım bir ortamda şöyleki söylemiş ’Başkan git demeden gitmem, gidersem de kulübe para kazandırmadan gitmem.’ Galatasaray gündeme geliyor toplumsal medyada her şey konuşuluyor kimsenin haberi yok lakin.”

“İYİ BİR FENERBAHÇELİYDİM”

“Adanalı değilim, Siirtliyim ancak uygun bir Adana Demirsporluyum” diyen Lider Sancak, şu biçimde devam etti:

“Adana Demirspor lideri olmadan evvel âlâ bir Fenerbahçeli idim, kongre üyesiydim. Fenerbahçe maçlarını takip ederdim ama Adana Demirspor lideri olduktan daha sonra Adana Demirsporluyum. Liderde Aziz Yıldırım’dı. Hatta bir orta idareye girecek üzere de oldum. Lakin girmedim nasip olmadı. Tahminen de kalsam Adana Demirspor’da olmasam idareye de gelebilirdim. Fenerbahçe ile ilgili içimde bir şey yok. Büsbütün yüzde yüzümü Adana Demirspor’a veriyorum artık. Fenerbahçe tekrar olmaz taraflara da geldiğimde söylemiştim. Hakkın rahmetine kavuşana kadar Adana Demirspor’dayım”

“FATİH HOCA’DAN DAHA ADANALIYIM”