Mustafa Denizli’den Kappel açıklaması

tesbih

New member
Mustafa Denizli’den Kappel açıklaması Şampiyonlar Ligi’nde yarın Ajax ile karşılaşacak Beşiktaş hakkında Hollanda basınına konuşan Altay’ın kanat oyuncusu Leandro Kappel, fazlaca konuşulacak açıklamalarda bulundu. Kappel, siyah beyazlılara talih tanımazken, Ajax’ın alandan farklı ayrılacağını söz etti.

Siyah beyazlıların yıldızı yaptığı açıklamada Ajax’ın birinci golü attıktan daha sonra Beşiktaş’ın üstüne kabus üzere çökeceğini söz ederek; “Tüm bahtlar Ajax’ın yanında. Beşiktaş’a karşı yüzde sıfır noktasındayım. Talih vermiyorum. Ajax Cambuur’u 9-0 yenmişti. Ona benzeri bir maç olacak. Bize karşı oynadıkları bu futbol ve ekiple Amsterdam’a gelemezler. Beşiktaş Dortmund’a karşı 2-1 kaybetti. Zayıf bir kadro değil fakat fazlaca fazla eksikleri var. Bu kadar sakat oyuncunun olduğu yerde kazanmaları sıkıntı.” dedi.

Türkiye’de yaşayan ve futbol oynayan bir Hollandalı olarak tuttuğu ekibe dayanak veren Kappel; “Umarım Ajax kazanır. Yalnızca Ajax taraftarıyım. Şampiyonlar Ligi maçlarında kadro arkadaşlarım bana gelir ve daima argümana gireriz. Türkiye’ye karşı Hollanda’da da durum tıpkı. Grubum ismine tezahürat yapmaktan korkmuyorum. Amsterdam’lıyım. Umarım Ajax kazanır ve olabildiğince ilerlerler. Ajax karşısında Beşiktaş’ın talihi yok yok. Bence Ajax onlar için fazla âlâ.” cümleleriyle kelamlarını tamamladı.

“BEŞİKTAŞ’I DESTEKLİYORUZ”

Kappel’in açıklamalarının akabinde Radyo Gol’den Hasan Hüseyin Alimoğlu’na konuşan Mustafa Denizli “Kappel’in açıklamalarından haberimiz yok. Biz Beşiktaş’ı destekliyoruz, Türk grubunu destekliyoruz. Kappel Hollandalı bir oyuncumuz bunu da unutmamak gerek. Açıklamalara bir bakalım tahminen bizde bir açıklama yapma gereksinimi duyarız” dedi.