Nenad Bjelica serbest bırakıldı – kulüp ayrılığını doğruladı

ahmetbeyler

Active member
1. FC Union Berlin, Pazartesi öğleden sonra teknik direktör Nenad Bjelica ile yollarını ayırdı. Bodrum katında VfL Bochum'a karşı oynanan 3:4 (0:3) yenilgi, sonuçta 52 yaşındaki oyuncunun düşüşü oldu.

Son on maçta Köpenickers, Bundesliga'da yalnızca bir galibiyet elde etti ve bu dönemde, Bjelica'nın yılın başında takımı istikrara kavuşturmasının ardından tekrar küme düşme mücadelesine girdi.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Hırvat oyuncu geçen yılın kasım ayında teknik direktörlük görevini devralmıştı. O zamanlar, kulübün beş yıl önce Bundesliga'ya yükselmesini sağlayan Urs Fischer'i devralmıştı.

Marco Grote, derhal geçerli olmak üzere teknik direktörlük görevini devralacak. Marie-Louise Eta ve Sebastian Bönig ise yardımcı antrenör olarak yanında yer alıyor. “Bundesliga'da kalma mücadelesinde tüm kulübün ve tabii ki takımımızın gücüne ihtiyacımız var. Sezon sonuna kadar kalan maçların başarılı olması için oyuncularımızı performans sınırlarına geri döndürme konusunda Marco Grote ve ekibine güveniyoruz” dedi.

Grote ve Eta, Bjelica görevi devralmadan önce geçen yıl Kasım ayında FC Augsburg ile 1-1 berabere kaldıkları maçta takımı yönetmişlerdi. “Görevi sabırsızlıkla bekliyorum ve ligde kalmayı başaracağımıza inanıyorum. Göreve iyimserlikle yaklaşan Grote, “Ekibimizi iyi tanıyorum ve ortak çabalarımızla gerekli puanları alabileceğimizi biliyorum” diyor.

Cumartesi günü (15.30) 1. FC Köln'ü konuk edecek olan Union, bir hafta sonra sezon finalinde SC Freiburg'u konuk edecek.