Öğretmenevini basan AKP’li lidere sendikadan reaksiyon

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Öğretmenevini basan AKP’li lidere sendikadan reaksiyon Konya’da AKP Emirgazi İlçe Lideri Uğur Çanakçı’nın öğretmenevi binasına giderek yakınlarına ayrıcalık tanımayan Öğretmenevi Müdürü Ahmet Bilsin’e hakaret ve tehditler yağdırmıştı. Suratını alamayan Çanakçı, Emirgazi İlçe Müdürlüğü’ne de giderek orada da İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak’ı tehdit ettiği ileri sürülmüştü. AKP’li Çanakçı’ya Eğitim-İş Sendikası Konya Şube Lideri Özgür Ulaş Yiğit sert reaksiyon gösterdi.

Olay geçen çarşamba günü Konya’nın Emirgazi ilçesinde yaşandı. Teze nazaran AKP Emirgazi İlçe Lideri Uğur Çanakçı, Emirgazi Öğretmenevi’ne gelerek yakınlarına ayrıcalık tanımayan Öğretmenevi Müdürü Ahmet Bilsin’i ziyaret etti. İkilinin bir süre görüşmesinin akabinde AKP İlçe Lideri Çanakçı, Müdür Bilsin’e hakaret ve tehditler savurdu.

İLÇE ULUSAL EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ DE TOPLATI SIRASINDA TEHDİT ETTİ

ondan sonrasında dışarıya çıkan AKP’li Çanakçı, Öğretmenevi Müdürü Ahmet Bilsin’i yanına alarak Emirgazi İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne gitti. İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Kaymak’ın ilçedeki okul müdürleriyle toplantı yapmasını umursamayarak zorla içeri giren AKP’li Çanakçı burada da hakaret ve tehditlere devam etti.

OLAY KAMERA KAYITLARINA DA YANSIDI

SÖZCÜ’nün olaya ait ulaştığı kamera kaydı imgelerinde, saat 11.15 sıralarında telefonla konuşarak öğretmenevine gelen AKP’li Çanakçı, Öğretmenevi Müdürü Ahmet Bilsin’in odasına yöneliyor.

bir süre içerde kalan Uğur Çanakçı’nın yanında Ahmet Bilsin’le bir arada dışarı çıktığı görülüyor. AKP’li Çanakçı’nın koridorda bir süre konuştuğu Öğretmenevi Müdürü Ahmet Bilsin’e sık sık parmak sallayarak dışarı çıktığı da imgelere yansıyor.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ HİÇ KİMSENİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR”

Yaşanan olayın akabinde açıklama yapan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-İş Sendikası Konya Şube Lideri Özgür Ulaş Yiğit, AKP’li Çanakçı’ya sert reaksiyon gösterdi. Olayın üzerinden birkaç gün geçmesine karşın Koya Valiliği ve Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün suskunluğunu koruduğunu söz eden Yiğit, şunları söylemiş oldu:

“Bu olay, Eğitim-İş olarak yıllardır lisana getirdiğimiz, eğitimde liyakatsizliğin ve siyasi kadrolaşmanın bir kararıdur. Ne acıdır ki ,olayın üzerinden birkaç gün geçmesine karşın ne Konya Valiliğinden ne Konya Vilayet Ulusal Eğitim müdürlüğünden rastgele bir açıklama yapılmamış, daha doğrusu yapılamamıştır.

Devlet kurumlarında vazife yapan bireyler, devleti temsil etmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti devleti hiç kimsenin babasının çiftliği değildir. Üzülerek belirtmek isteriz ki, bu anlayışla devam edildiği takdirde, bugün Emirgazi İlçe Öğretmen konutu Müdürümüzün ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürümüzün maruz kaldığı tehdit ve hakaretler aslında Vilayet Ulusal Eğitim müdürümüze ve Konya Valimize yapılmıştır.

Bakalım, Konya Valimiz ve Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürümüz kendilerine yapılan bu tehdit ve hakaretlere ne yanıt vereceklerdir”