Özel sportmen Muhsine Gezer dünya şampiyonu

tesbih

New member
Özel sportmen Muhsine Gezer dünya şampiyonu Polonya’nın Bydgoszcz kentinde devam eden VIRTUS Para Atletizm Dünya Şampiyonası’nda özel sportmen Muhsine Gezer, 800 metrede Dünya Şampiyonu olarak ülkemize üçüncü altın madalyayı kazandırdı. Bu sonuçla Muhsine Gezer, Para Atletizm Dünya Şampiyonası’nda 800 metrede ülkemize birinci altın madalya kazandıran atlet oldu.

ESRA BAYRAK’TAN İKİ MADALYA

Şampiyonada ülkemizi temsil eden başarılı özel sportmen Esra Bayrak, 100 metrede gümüş madalya, uzun atlamada ise bronz madalya kazandı.Eda Yıldırım ise çekiç atma kısmında bronz madalya kazanarak dünya üçüncüsü oldu.

4×100 BAYRAK KADROSU DÜNYA İKİNCİSİ

Şampiyonada bugün piste çıkan Edanur Akın, Fatma Damla Altın, Muhsine Gezer ve Esra Bayrak’tan oluşan 4 x100 metre Bayrak Ulusal Ekibi, Polonya’nın akabinde ikinci olarak, ülkemize bu kısımda birinci madalyasını kazandırdı. Üçüncü ise Fransa Bayrak Grubu oldu. VİRTÜS Dünya Para Atletizm Şampiyonası’nda madalya kazanan özel sportmenler, kazandıkları tüm madalyaları şehitlerimize armağan etti.

“ALTIN KIZLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”

VİRTÜS Dünya Para Atletizm Şampiyonası’nda alınan madalyaları pahalandıran Türkiye Özel Atletler Spor Federasyonu Lideri Birol Aydın, yaptığı açıklamada, “Özel atletlerimiz Muhsine Gezer, Fatma Damla Altın, Esra Bayral, Mihriban Korkmaz, Eda Yıldırım, Edanur Akın, Oğuz Türker, Alper Kılınç ve Emrah Öztürk’ten oluşan Ulusal Kadromuz 3 altın, 3 gümüş , 7 bronz olmak üzere 13 madalya kazanmış olduk” tabirlerini kullandı.

Lider Birol Aydın, “Her vakit bize inanan ve büyük takviyeleri olan, özel atletlerimizi bağrına basan Türk halkına, spor ve haber medyamıza teşekkürlerimi sunuyorum. Atletlerimizi anında tebrik eden, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine davet eden ve her vakit engelli atletlerimizin yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum, ayrıyeten bizlere sponsor takviyesi verip özel atletlerimizin şampiyonluğunda hissesi olan Spor Toto’ya, TESYEV’e, TMPK’ya ve Spor Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Özel Sportmenler VİRTÜS Para Atletizm Dünya Şampiyonası yarın sona erecek.