Okul kıyafetleri cep yakıyor

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Okul kıyafetleri cep yakıyor Yeni eğitim öğretim yılı 12 Eylül prestijiyle başlayacak, fakat veliler okul masrafları niçiniyle kara kara düşünüyor. Bir çocuğun ilkokula başlama maliyetinin 12 bin 500 liraya kadar çıktığı hesaplanıyor.

Biroldukca eserde yaşanan pahalılık okul kıyafetlerine de yansıdı. Okul üniformaları, kız ve erkek öğrencilerinin okul giysilerinin fiyatları geçen yıla göre en az iki kat artmış durumda. Geçen seneye bakılırsa okul kıyafetleri yüzde 100’e yakın artış gösteriyor. Esnaf daha evvel bu biçimde bir artış görmediğini lisana getiriyor.

GÖRÜLMEMİŞ ARTIŞ

Fiyatlardaki artışla ilgili konuşan okul kıyafeti satan esnaf Bekir Atlı, ‘’Şu anda Türkiye’de ekonomik ve toplumsal koşullarda bir darboğaz yaşanıyor. Genel olarak yaşanan pahalılık okul kıyafetlerine de yansıyor. Geçen sene ilkokul öğrencisinin okul kıyafeti dört modül ortalama 180 ile 220 lira civarı tutuyordu. Bu sene bu sayı en az 370 lira. 40 yıldır okul kıyafetleri satıyorum, daha evvel bu kadar yıllık fiyat artışı görmedim. Atölyelerde mal diktirme maliyetleri arttı” dedi.