Okullar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim devam edecek mi?

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Okullar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim devam edecek mi? Okullarda yüz yüze eğitim ile dersler devam ederken veliler bir daha uzaktan eğitim modeline geçilip geçilmeyeceğini merak ediyor. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca “Okullar kapanacak mı?” sorusunu yanıtlayarak, “Her kademede okulların açık kalması için her türlü önlemi alacağımızı ve okulların mutlak yüz yüze eğitime açık kalacağını yine tabir etmek isterim.” dedi.

Okulların açılmasıyla birlikte uzun bir müddetden daha sonra yüz yüze eğitim başladı. Okulların açılmasıyla corona virüse yakalanma kaygısı taşıyan veliler “Okullar kapanacak mı? Uzaktan eğitime geçilecek mi?” sorularına cevap arıyor.

OKULLAR KAPANACAK MI?

Sıhhat Bakanlığı Bilim Konseyi görüntü konferans sistemiyle toplandı. Aşılama ve corona virüsüyle gayretin ele alındığı toplantı daha sonrası açıklama yapan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, şu sözleri kullandı;

*Her kademede okulların açık kalması için her türlü önlemi alacağımızı ve okulların mutlak yüz yüze eğitime açık kalacağını tekrar söz etmek isterim.

*Aktif olayların yaş ortalamasının düşmesi hastanede tedavi goren sayısını da azaltmakta ve ümit ederim ki kayıplarımızı da azaltacaktır.

*Hedefimiz hiç bir hasta kalmayıncaya kadar önlemlere uymak, aşı ile bağışıklık sağlanıncaya kadar aşı programımızı kararlılıkla sürdürmektir.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

*Vaka sayıları ortasında okula giden öğrencilerimizin bulunduğu yaş kümesinin dağılımı ele alındı. 5-17 yaş içinde bulunan çocuklarımız faal olayların yaklaşık dörtte birini oluşturuyor.

*Bu kümenin değerli ölçüde aşı programında olmadığını dikkate aldığımızda çocuklarımızda görülen hadiselerin beklenen bir durum olduğunu söz etmek isterim.

*Buna rağmen, bu yaş kümesindeki çocuklarımızın hastaneye yatışında ya da ağır bakıma girişinde bariz bir artış olmamıştır. Mevcut tabloda okula giden çocuklarımız virüs ile karşılaşsa da hastanede tedavi görmesi gereken bir durum ortaya çıkmamaktadır.

ORTA TATİL NE VAKİT?

*1. periyot orta tatili 15-19 Kasım,

*Yarıyıl tatili 24 Ocak-4 Şubat,

*2. periyot orta tatili 11-15 Nisan,

* Karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacak

OKULDA YÜZ YÜZE EĞİTİM ZARURÎ MU?

2021-2022 eğitim öğretim devrinde uzaktan eğitim seçeneği bulunmuyor. Eğitimler yüz yüze olacak biçimde başlayacak.

Ulusal Eğitim Bakanı Özer, yalnızca mazereti ötürüsıyla yüz yüze eğitime katılamayacak öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edileceğini belirtti.