Pınar Altuğ’dan Tamer Karadağlı’ya takviye

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Pınar Altuğ’dan Tamer Karadağlı’ya takviye Evvelki gün Nişantaşı’nda görüntülenen oyuncu Pınar Altuğ, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Altın Portakal Sinema Şenliği’nde Tamer Karadağlı ile Nihal Yalçın içinde geçen polemik ile ilgili konuştu.

Altuğ, ödül merasimlerinde evvel mükafatın alınması gerektiğini, konuşmanın epeyce kısa yapılmasının temel olduğunu söz edip, eski rol arkadaşı Karadağlı’nın bayanlara saygılı ve şık bir adam olduğunu söylemiş oldu.

“OSCAR’DA 45 SANİYEDen çok KONUŞAMAZSINIZ”

Hususun cinsiyetçi bakış açısıyla değerlendirilmesini hüzünle karşıladığını söyleyen Altuğ, “Bana hayli saçma geliyor. Şöyle bir gerçek var, ödül merasimlerinde epeyce insan ödül alır. Sırası gelen çıkar mükafatını teslim alır, akabinde mükafatla teşekkür konuşması yapar. Bu beşere güç katar, mükafatı göstere göstere konuşursunuz. Konuşmanızı yapar inersiniz, bunun da belirli mühleti olmalıdır. Sizdilk evvelkiler ve daha sonrakiler de vardır. Oscar’da 45 saniyeden çok konuşamazsınız örneğin.” tabirlerini kullandı.

‘BİRAZ KISA FİYAT MISINIZ?’

Ödül merasimlerinde genelde sunucu olduğunu tabir eden Altuğ, her ödül almaya çıkana ‘Biraz kısa meblağ mısınız?’ diye ricada bulunduğunu da belirtti.

Oyuncu, hadiseden daha sonra Tamer Karadağlı ile telefonda konuştuklarını söylerken, hususun cinsiyetçiliğe dayandırılmasına ise reaksiyon gösterdi.

“ÖDÜL MERASİMLERİ SOHBET YERİ DEĞİL”

Uzun yıllar ‘Çocuklar Duymasın’ dizisinde Karadağlı ile rol alan Altuğ, “Törenler ağzınıza geleni dediğiniz bir yer değildir. O merasim arasındakilerinizi dökeceğiniz, sohbet edeceğiniz yer değildir. Sen konuşurken gerideki kişi beklemek durumunda da değildir. Bu durum niçin cinsiyetçiliğe varıyor onu bilmiyorum. Tamer’le iki gündür konuşuyoruz, gülüyoruz yani. Siz bu biçimde geride direk üzere beklemek ister misiniz?

Mükafatı takdim edecek kişi senin konuşmanı beklemeden sahniçin inebilir. Ödül verirken ‘Sus mu diyorsunuz?’ üzere bir hal yakışıksız. Kim kime saygısızlık yaptı o beni ilgilendirmiyor. Cinsiyetçi bir yaklaşım olarak görmeyi manasız buluyorum. Ben orada terbiyesizlik görmedim. Ben arkadaşımın saygısız ve terbiyesiz biri olmadığını biliyorum. Tersine bayanlara epeyce şık bir adamdır, bunu da Tamer Karadağlı, 19 yıllık partneri olarak söylüyorum.”
dedi.