Polisin dövdüğü bayan: ‘Doktor az bile benzetmişsiniz’ dedi

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Polisin dövdüğü bayan: ‘Doktor az bile benzetmişsiniz’ dedi Esenyurt’ta 20 Aralık 2020’de bir site ortasında dolaşan hanımın, polis tarafınca darp edilmesine ait güvenlik kamerası manzaraları ortaya çıkmıştı. 32 yaşındaki Gökçe Yaşar, olay günü yaşananları şöyleki anlattı:

* Site içerisinde, arkadaşımın konutundan çıktım kendi meskenime giderken benim gerimden polis girdi siteye ve direkt benim yanıma geldi. Nereye gittiğimi sordu, kaba bir üslupla. Meskenime gittiğimi söylemiş oldum. çabucak sonrasında araçtan indi ve benden kimlik sordu. Alışılmış bu ortada bana küfürler ediyor.

* Kimliğimin yanımda olmadığını ve üzerimde şort olduğunu, meskene gidersek kimliğimi alabileceğimi ve şortumu değiştirip karakola gidebileceğimizi söylemiş oldum.

* Bana yumruk attı ve ben yere düştüm. Benim göğüs kafesime oturup beni etkisiz hale getirdi. Dakikalarca beni darp etti. esasen belirli bir süre daha sonra şuurum kapandı benim.

* çabucak sonrasında beni aykırı kelepçe yaparak grup otosuna bindirdi. Ekip otosunda da beni gidene kadar darp etti.

“DOKTOR ‘AZ BİLE BENZETMİŞSİNİZ’ DEDİ”

ondan sonrasında polis tarafınca Esenyurt Devlet Hastanesi’ne gdolayıldüğünü aktaran Yaşar kelamlarını şöyleki sürdürdü:

* Orada beni hiç muayene bile etmeden darp raporu da vermediler. Yalnızca burnumda çizik olduğu söylendi. Oradaki tabip ‘Ne oldu bunu az benzetmişsin’ diyerek benim üzerime yürüdü.

* Beni tekrar karakola götürdüler, sabah 7’de karakoldan çıktım ve Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne gitti ve oradan darp raporu aldım.

Bunlar iki bireylerdi. Manzaralarda de var aslına bakarsanız, üç tane de güvenlik tepemde yalnızca bekliyorlar. Polis güvenliğin üstü olduğu için güvenlikler bir yansıda bulunamıyor. Şu an bekliyorum ve onun ceza almasını istiyorum.

‘İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ KONUTUMA ÇİÇEK YOLLADI’

olaydan daha sonra kendisi ile yakından ilgilenen Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü Recep Tepebaşı’na teşekkür eden Yaşar, “Bu süreçte Recep Tepebaşı, Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü, bana dayanakları için hayli teşekkür ederim. Konutuma çiçek gönderdiler, aradılar, sordular. Bütün polislere karşı bir reaksiyon değil aslında ancak nitekim bu biçimde işini yeterli yapmayan, berbata kullanan polisler yüzünden de alışılmış ki güzelleri karalamak istemem fakat nitekim bu biçimde polislerin çalışmaması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

EMNİYETİN YAPTIĞI AÇIKLAMAYI KABUL ETMİYORUM

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün mevzu ile ilgili yaptığı açıklamayı kabul etmediğini söyleyen Yaşar; “İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamayı okudum. Muhakkak o açıklamayı kabul etmiyorum. Alkol oranı, promil fazlaca düşük aslına bakarsan. Ayrıyeten benim elimde çanta yoktu, ben hiç bir biçimde ona vurmadım. Ayrıyeten sitede dümdüz yürüyorum, bağırmadım, çağırmadım. Ben o suçlamaları kabul etmiyorum” tabirini kullandı.

EMNİYET’İN AÇIKLMASINDA NE DENİŞLMİŞTİ?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü de olayla ilgili yazılı açıklama yapmıştı. Açıklamada, “20.12.2020 tarihinde saat 00:45 sıralarında gürültü konusunda gelen ihbar kapsamında haber merkezi anonsu ile nazaranvlilerimizce olay yeri olan Esenyurt ilçesi Yeşilkent Mahallesi Nazım Hikmet Bulvarı üstündeki adrese geçilmiş, olay yerinde G.Y. isimli şahsın sokağa çıkma yasağı saatinde dışarıda olduğu ve bağırarak çevreyi rahatsız ettiği anlaşılmış, bayan şahıs nazaranvlilerimizce uyarılmış ise de ikazlara riayet etmemiş, direnç göstererek elindeki çanta ile gorevlilere saldırarak yüzüne vurması ardından gorevlilerimizce sıkıntı kullanmak suretiyle yakalanmıştır. Her iki tarafın alınan hekim raporlarında “sıradan Tıbbi Müdahale ile Giderilebilir” yaraların olduğu belirtilmiş, bayan şahsın 0,61 promil alkollü olduğu tespit edilmiştir. Olay ile ilgili olarak her iki taraf hakkında isimli süreç yapılmıştır. bakılırsavli işçi hakkında isimli kovuşturma devam etmektedir” sözlerine yer verilişti. (DHA)