Portimao MotoGP: Martin, Bastianini ve Acosta'nın önünde kazandı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
portimaoJosé Mourinho bitiş çizgisinde damalı bayrak dalgalanıyor Portekiz GP: Özel, çok özel İspanyol'un zaferini kutluyor Jorge Martinİlk tura kadar yarışı domine eden ve Ducati'nin önemli bir farkla önünde yer alan Enea Bastianini. için üçüncü sırada Pedro AcostaMazarran Köpekbalığı, çok yetenekli bir KTM çaylağı. Pecco Bagnaia Ve Marc Marquez Her ikisi de baş aşağı duran, 5 tur kala heyecan verici bir geçişin kahramanlarına dokundular. Her ne kadar Yamyam Yarış Yönü tarafından çağrılmış olsa da görünüşe göre bir yarış kazasıydı.

Jorge Martin ve José Mourinho

Jorge Martin ve José Mourinho (Reuters)

Ayrıca Viñales Son turun başında kaza yaptı, muhtemelen Canavar'ın yanından geçtikten sonra üçüncü sırada Aprilia'sındaki vites kutusunun kırılmasının kurbanıydı. Bu başarıyla Martinator 60 puanla sıralamada liderliği ele geçirdi: Madrilenian'ın Bagnaia'ya karşı 23 puanlık bir avantajı var, ancak dünya şampiyonu şu anda 4. sırada yer alıyor. Bağlayıcı (42) ve Bastianini (39).

Martin: “Mükemmel Ducati, bunu yapabileceğimi biliyordum”

Jorge Martin için bu, kariyerinin altıncı başarısı MotoGP. “Bugün motosiklet mükemmeldi, herhangi bir sorun yaşamadım: Cuma gününden beri kendimi iyi hissediyordum, neler yapabileceğimi biliyordum.” Harika bir başlangıç yaptım ve lastikleri daha iyi yönettim. Başlangıçtan bitişe kadar 'dövdüm', Vinales ve Bastianini'ye karşı onda 7-8'lik küçük bir fark yaratmaya çalıştım, bu fark galibiyet için yeterli olabilirdi.”

Bastianini: “Portimao'daki podyum, ne intikam”

Geçen yıl bu pistte Marini'ye düştükten sonra sağ kürek kemiğini kırarak sezonunu riske attı. Enea Bastianini, intikam: “Yarışımdan çok memnunum, özellikle de geçen yılki kazayı düşündüğümde. Tekrar podyuma çıkmak büyük bir mutluluk, başlangıçta gergindim ve bazı hatalar yaparak biraz zemin kaybettim. Sonra tekrar batmaya başladım ama Martin'in hızı gerçekten etkileyiciydi. Ama güzel bir gün, Cumartesi günkü performansımı telafi etmek istedim ve sonuna kadar denedim.”

Acosta, berbat çaylak: “Podyum da Ktm”

Pedro Acosta, premier kategorideki ikinci GP'sinde: 3. sırada, bu adam bir şampiyon. “Takım harika bir iş çıkardı, motosiklet mükemmeldi: lastiklerde sorun yok, kollarımda ağrı yok. Nasıl olduğunu bildiğim gibi sürdüm. Birçok konuda gelişmem gerekiyor ancak bu kez podyumdaki kırmızı da KTM'nin kırmızısı.”

Martin çekiçliyor

Başlangıçta Martin, Vinales ve Bastianini'nin zamanını alırken, onların arkasında Bagnaia ile Marquez arasında dünya şampiyonunun Cannibal'ı geride bıraktığı elektrikli bir düello başladı. Sonra bir Ktm üçlüsü: Binder, Acosta, Miller. İlk turların ardından Maverick, Beast'in arkasındayken (başlangıçta onda 6'nın üzerine çıkan) Pramac Ducati sürücüsüyle aradaki farkı kapattı. Pecco-Marc ikilisi biraz zemin kaybetmiş gibi görünüyordu. Acosta bir kaplan gibi yukarı tırmandı ve tam tersine, hiç korkmadan Marquez'e başarılı bir şekilde saldırdı. Daha sonra Piyemontelileri gözünün önüne getirdi.

Vinales ve Aprilia, kahramanlar olarak yarışıyor

Yarışın yarısında Martinator temposunu artırdı ve Vinales'in Aprilia'sına karşı avantajını onda 7'nin üzerine çıkardı: Bastianini zamana karşı yarışını düşürdü ancak Bagnaia, utanmaz Squalo di Mazarràn'ın saldırılarına direnmek için zaman harcadıktan sonra daha da iyi bir performans sergiledi ve Marquez daha da ileri gitti. uzak. 15. turda ön üçlü tekrar hızlandı: herkes için en iyi tur, özellikle de Jorge. Ancak sonraki turda Maverick pistte dolaştı.

Yamyam Bagnaia'yı sıkıştırıp yere fırlatıyor

Yarışın son bölümünde Martin önce yükselişe geçti, ardından etkileyici bir hızla liderliğini sürdürdü. Acosta, lastikleriyle giderek daha fazla mücadele eden Bagnaia'yı mağlup etti. Yamyam'ın da 5. virajda Pecco'ya saldırmasıyla 3 tur kaldı ve o da sollamayı geri verdi: Katalan içeri kapandı, rakibine dokundu ve ikisi de tepetaklak oldu. Kusursuz bir yarış kazası gibi görünüyordu ancak Yarış Yönü, Marquez'in manevrasını daha iyi doğrulamak istiyor. Duygular bitmemişti: Düzlükte, son turun hemen öncesinde Bastianini Vinales'i geçti. Cumartesi günkü sprint yarışının galibi bir sonraki virajda bir motor sorunu nedeniyle ihanete uğradı ve Aprilia onu terk etti: dışa doğru giderken dengesini kaybetti ve sonunda asfalta düştü. Ne şanssızlık.

Marc Marquez ile Bagnaia arasındaki kaza

Mourinho: “MotoGP harikaydı ama futbolu özledim”

Bitiş çizgisinde Martin, Bastianini'yi neredeyse saniyenin onda biri kadar bir hızla kapatıyor, Acosta ise 5 saniye sonra geliyor. Çaylağın arkasında başka bir Ktm: Miller var. için altıncı sırada BezzecchiDaha sonra Quartararo ve Aprilia'nın Aleix Espargaró. Puanlar kaydeden Giannantonio, onuncu. «Bayrağı dalgalandırmak güzel, ben arkadaşım Paolo Campinoti (Pramac'ın sahibi, Ed) ve sürücüsünün kazandığını görmek beni çok mutlu etti.” Röportajı yapan kişi GökyüzüMourinho kendisinin de büyük bir hayranı olduğunu söyledi. Formül 1. “Ama burada biraz daha çılgınlar.” Teknik direktör daha sonra şunu itiraf etti: “Çalışmayı özlüyorum, futbolu ve işimi seviyorum: Geri döneceğim, ancak yaz sonuna kadar beklemem gerekecek çünkü artık hiçbir takım herhangi bir değişiklik yapmayacak.” İki hafta içinde Teksas'ta yarışacağız, Marc Marquez'in favori pisti, yarıştan sonra arka kalçasına aldığı darbe nedeniyle sağlık merkezine giden ve Yarış Direktörlüğü tarafından beklenen yarış.