Radamel Falcao: “Futbolcular kendi yazgısını belirleyemiyor”

tesbih

New member
Radamel Falcao: “Futbolcular kendi yazgısını belirleyemiyor” 2 dönem boyunca Galatasaray’da bekleneni veremeyen ve bu dönem gruptan ayrılan Radanek Falcao, İspanyol medyasına konuştu.

İspanyol Libero Mecmuası’na konuşan Falcao, mesleğinde en keyif aldığı yılları Portekiz ve İspanya’da yaşadığını belirterek futbolu asıl yönetenlerin futbolcular değil yöneticiler olduğunu belirtti.

“HER OYNADIĞIM YERDE TATMİN OLMADIM”

Oynadığı her gruptan keyif alamadığını lisana getiren Falcao, “Oynadığım her yerde keyif almaya çalıştım. Mesleğimi yaparken her yerde tam olarak tatmin olmasam da her kademede keyif almaya çalıştım. Mesleğimin en hoş yılları hem Porto, birebir vakitte Atletico Madrid’de oldu. Orada elde ettiklerim beni fazlaca gururlandırdı.”dedi.

“FUTBOLCULAR KENDİ BAHTINI BELİRLEYEMİYOR”

Futbolcuların meslek planlarını kendilerinin yapmadığını lisana getiren Kolombiyalı yıldız, “Günümüz futbolunda futbolcular kendi bahtını belirleyemiyor. kimi vakit beşerler niye kimi ekiplere gitmediğimi sorduğunda gülüyorum. Futbolcu nereye gideceğine tek başına karar veriyormuş üzere her vakit istenen seçenekler olmuyor. Buna şu biçimde örnek vereyim, kimi gazetecilere diyorum ki ‘niçin CNN’de yahut ESPN’de çalışmıyorsun. Futbolda olduğu üzere gidip en büyük kurumlarda çalışsana.’ bahsetmiş olduğum durum bu. İstemediğim durumları tekraren yaşadım. kimi vakit bir yere gitmek istiyorsun lakin işin sonunda öteki bir yere gitmek zorunda kalıyorsun.” sözlerini kullandı.

“ASIL TEHLİKE FUTBOLU YÖNETENLER”

Piyasanın yönetenler tarafınca belirlendiğini lisana getiren 35 yaşındaki futbolcu, “İnsanların inandırılmaya çalışıldığı şey futbolun ortasındaki en tehlikeli şeyin futbolcular olduğu lakin gerçekte asıl tehlikeli olan futbolu yöneten insanların kendisi. Futbol borsa üzeredir, piyasada olanlar hakkında insanlara palavra söylemekten sorumludurlar. Gerçekte olanlar alışılmış ki farklı.” açıklamalarını yaptı.

Falcao, mesleğinin daha sonrasına yönelik sorulan soruya ise, “Belki bir iş adamı olurum fakat futbolun ortasında değil. birebir vakitte ülkem Kolombiya’da niye olmasın” tabirleri ile yanıtladı.