Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe maçının adamını deklare etti

tesbih

New member
Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe maçının adamını deklare etti TRT Spor’un yeni yorumcusu Rıdvan Dilmen, bugün oynanan Altay – Fenerbahçe maçına ait görüşlerini paylaştı.

Fenerbahçe’nin birinci yarıda topa uzun mühlet hakim olamadığını belirten yorumcu: “Pereira’nın taviz vereceğini düşünmüyorum. Samatta’yı oyuna soktuğu vakit Valencia’yı sola koyuyordu. Onu bugün çıkarabilir. Sosa da bugün epey top kaybetti. Evet Fenerbahçe daha hakim görünse de üretemiyor. Bir kadroda top 10 saniye kalmıyor. bu biçimde ne yapmanız lazım? Sorunu çözmeniz lazım. Sorun çözme işini yalnızca Valencia’ya bırakırsanız, orta alana yönelmeniz gerekiyor” diye konuştu.

Fenerbahçe, deplasmanda ligin yeni grubu Altay’ı Ferdi Kadıoğlu ve Enner Valencia’nın attığı gollerle 2-0 mağlup etti. Rıdvan Dilmen, maçtan daha sonra Mustafa Denizli’nin taktiğine işaret ederek: “Çok uzun bir maraton. 37 maç daha var. Fenerbahçe için kolay bir deplasman değildi. Çok moralli bir Altay vardı. Zeki ve deneyimli bir teknik yöneticileri var. Ben Altay’ın bilhassa yabancı oyuncularının güçlü olduğunu gördüm. Mustafa Denizli de oyunu Fenerbahçe’ye bakılırsa planlamış ve bir de tuzak kurmuştu. 6’lı defans vardı bir orta. 6-3-1 gibi” sözlerini kullandı.

Dilmen, Fenerbahçe’nin birinci yarı ve ikinci yarıdaki performansına ait: “Fenerbahçe 7 hazırlık maçı oynadı. 5’inci resmi maçında da yenilmedi. Ligde de kalesinde gol görmediler. Bütün maçların birinci yarıları 0-0 bitti. Bu o kadar değerli bir ayrıntı ki. Fenerbahçe, 0-0 girdiği soyunma odalarından 5 golle döndü. Şu an 9 puandalar. Bu yeni bir teknik yöneticinin ürünü” halinde konuştu.

FERDİ ÖVGÜSÜ

Eski futbolcu Dilmen, Fenerbahçe’de gol perdesini açan Ferdi Kadıoğlu için: “Ferdi her gün üzerine koyuyor. Biraz daha kalınlaştı. Fizik gücü o kadar yerinde ki. Daha narin bir oyuncuydu daha da kuvvetlendi. Maçın en âlâ oyuncusuydu” dedi.