Roberto Carlos’tan Ronaldo Nazario açıklaması

tesbih

New member
Roberto Carlos’tan Ronaldo Nazario açıklaması Brezilyalı eski futbolcu Roberto Carlos, Inter ve Real Madrid’deki günlerine ve İtalya’nın EURO 2020 şampiyonluğuna dair açıklamalarda bulundu.

İtalyan basınından La Repubblica’ya konuşan 48 yaşındaki futbolcu, 1995-96 döneminde oynadığı Inter’deki teknik yöneticisi Roy Hodgson tarafınca kanat oynamaya zorlandığını söylemiş oldu:

“Onunla birbirimizi asla anlamadık. Fakat Inter benim için kıymetli bir tecrübeydi, bana hayli şey kattı. İtalya Ligi’ni bir daha kazanacaklarından emindim. Inter taraftarlarını selamlıyorum.”

“İTALYA ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİ”

2007 ve 2010 yılları içinde Fenerbahçe formasını da giyen dünyaca ünlü sol bek oyuncusu, İtalya’nın EURO 2020 şampiyonluğuna dair şunları söylemiş oldu:

“Mancini’nin ekibi yalnızca grup oyunu ile değil, gerçek oyun aklıyla kazandı. Yavaş yavaş büyüdüler, fizikî olarak uygun durumdaydılar ve bu unvanı hak ettiler. Brezilya’nın Dünya Kupası’nda dikkat etmesi gereken biroldukça Avrupa ekibi olacak.

“EŞİMDEN ÇOK RONALDO İLE UYUDUM”

Roberto Carlos, 1996 ve 2007 yılları içinde oynadığı Real Madrid’deki ekip arkadaşları ile hala görüştüğünü söylemiş oldu:

“Her yerde maçlar yapıyoruz. Hayır işleri için hala oynuyoruz. Daima şakalaşır ve partiler yaparız. Bugünün Real Madrid’inde bana en epey benzeyen oyuncu, Marcelo.

Eşimden daha epeyce Ronaldo ile uyudum. Yüzlerce uçuş gerçekleştirdik. Maçlardan daha sonra 48 saat ortasında tekrar egzersiz yapmak zorunda olmamız güzelimize gitmezdi.”

“MOURINHO’NUN GELİŞİ, ÇITAYI YÜKSELTTİ”

Carlos, son olarak Serie A’da gelecek dönem hakkında şu tabirleri kullandı:

“Zor geçen bir lig olacak. Jose Mourinho üzere birinin gelişi, mutlaka çıtayı yükseltti. Ayrıyeten Lazio’da Maurizio Sarri’yi görmek hoş olacak. O da Inzaghi üzere hamle futbolu oynatıyor. Hoş bir lig olacak, bana İtalya’da geçirdiğim vakit içinderı hatırlatıyor.”