Robin Gosens artık bir TV uzmanı olarak 2024 Avrupa Şampiyonası'nda

ahmetbeyler

Active member
1. FC Union Berlin'in profesyonel oyuncusu Robin Gosens, milli teknik direktör Julian Nagelsmann'ın kısa bir telefon görüşmesinde kendisine 2024 Avrupa Şampiyonası'na katılmayacağını söylemesi üzerine derin bir hayal kırıklığına uğradı. 29 yaşındaki oyuncu, kısa bir süre önce ZDF'nin “Ev Avantajı” adlı belgeselinde 1. FC Köln'deki yenilginin ardından antrenmana çıkmak üzere olduğunu ve şimdiden kötü bir ruh halinde olduğunu belirtmişti. “Sonra beni aradı ve şöyle dedi: 'Robin, çok üzgünüm ama seni yanımda götüremem. Seni gerçekten takdir ediyorum ama ne yazık ki Union'daki sezon senin yüzüne uçuyor.''

Avrupa Şampiyonası nedeniyle Gosens, Şampiyonlar Ligi finalisti Inter Milan'dan Berlin'deki Bundesliga'ya ve Şampiyonlar Ligi katılımcısı Union'a geçti. Her şeyin “tamamen Avrupa Şampiyonası'nda yer almaya yönelik olduğunu” söyledi. Ancak Köpenickers, Bundesliga'da derin bir krize girdi ve ligi ancak son maç gününde kurtarabildi.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Zaten açılış oyununda kullanılıyor

Gosens, “Böyle bir an için Avrupa Şampiyonası'nın sonuna hazırlanamazsınız” dedi. Gosens, Nagelsmann'la yaptığı konuşma hakkında şunları söyledi: “Her şeyi buna tabi tutarsanız, eğer bu mutlak bir çocukluk hayaliyse ve sonra ortadan kayboluyorsa, (…) bu kesinliğe sahip olmak, her şeyi ayaklarınızın altından söküp alacaktır” dedi. . “Sonra telefonu kapattık ve kendi kendime ağladım. Daha sonra eşimi aradım ve 'Tatlım, başaramadım' dedim. Daha sonra iki dakika daha telefonda birlikte ağladık.”

Ancak şimdi Gosens belli bir şekilde yeniden aday gösterildi. Milli antrenörden değil, Magenta TV'den. Bir uzman olarak Cuma akşamı Almanya ile İskoçya arasında oynanacak açılış maçı için yayın hizmetinde orada olacak. Ertesi gün İtalya ile Arnavutluk arasındaki maçta da kullanılacak; Gosens'in birkaç yıldır Serie A'da aktif olması nedeniyle bu mantıklı. Ancak hepsi bu kadar değil: Polonya ile Hollanda arasındaki düelloya da uzman olarak eşlik edecek ve eleme turunda da yer alması planlanıyor.

Serie A kulüpleriyle iletişim

Gosens'in resmi açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Tabii ki sahada göğsümde kartalla durmayı tercih ederdim. Aday gösterilmedikten sonra, bir taraftar olarak Avrupa Şampiyonasını hâlâ takip edeceğim benim için açıktı; sonuçta kendi evimde düzenlenen Avrupa Şampiyonası çok özel bir şey. Magenta TV'den talep geldiğinde, uzman olmayı denemek istediğimi hemen fark ettim. Aktif bir oyuncu olarak izleyiciye kesinlikle yeni bir bakış açısı sunabileceğim.”

Gelecek sezon Iron Men'in renklerini giymeye devam edip etmeyeceği ise hala belirsiz. Sadece birkaç gün önce transfer uzmanı Fabrizio Romano, Lazio Rome ve AC Turin'den aldığı bilgiye göre Gosens'in İtalyan kulüpleriyle temas halinde olduğunu bildirmişti.