Seda Parıltı Şen’in otelde meyyit olmasına ait davanın görülmesine başlandı

tesbih

New member
Seda Parıltı Şen’in otelde meyyit olmasına ait davanın görülmesine başlandı Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Serdar Yazıcı ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada, hayatını kaybeden Seda Işık Şen’in babası İbrahim ve annesi Sevinç Şen ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı da hazır bulundu.

Seda Parıltı Şen’in annesi Sevinç Şen de uyuşturucu unsur kullandığı için tedavi nazarann kızına çip takıldığını lisana getirerek, hekiminin söylemesi üzerine kızının bir süre dışarı çıkmadığını anlattı.

Kızının vefatından bir hafta evvel “Anne ben epeyce sıkıldım, yakın bir arkadaşım gelip beni alacak. Kıyıya gideceğiz, merak etme, uyuşturucu içmeyeceğim.” diyerek kendisinden müsaade aldığını söyleyen Sevinç Şen, ilacını yanına verdiği kızını denetim edeceği konusunda uyardığını kaydetti.

“SANIK, ‘MERAK ETMEYİN, KIZINIZ BANA EMANET’ DEDİ”

Sevinç Şen, kızının bir süre daha sonra kendisine sanıkla birlikte olduğu bir fotoğraf attığını lisana getirerek, şunları anlattı:

“daha sonra olağan bir biçimde meskene döndü. Olay günü kızım bir daha birebir arkadaşının kendisini alacağını söyleyerek müsaade istedi. Akşam 20.00 üzere meskenden ayrıldı. 23.00 sularında kızımla buluştuk. Kızımın iğnesi yapıldı. Kızım bana arkadaşıyla görüşmek istediğini söyleyerek fazlaca ısrar etti. daha sonra sanığın otomobiline bindi. ‘Anne gel, seni de meskene bırakalım.’ dedi. Ben de sanığın otomobiline bindim. Sanık bana ‘Merak etmeyin, kızınız bana emanet.’ dedi. Beni konuta bıraktılar. tekrar da kızımı görmedim. daha sonra da polisler beni aradı. bu türlü olaydan haberdar oldum. Şikayetçiyim.”

Duruşmada şahit olarak dinlenen otel vazifelisi T.Y. de olayın gerçekleştiği odayı denetime gittiğini lakin kapının açılmadığını belirterek, “hemen sonrasında içeriden ayak sesleri geldi. Çıkışının olduğunu söylemiş oldum. ‘Tamam çıkıyoruz.’ dedi. Karşıdaki odanın paklığını yaptık o sırada. Paklığı bitirdik, odadan çıkarken sanıkla karşılaştım. Elinde spor bir çantayla kapıyı açmıştı. ‘Çıkıyor musunuz?’ dedim. Sanık ‘Evet çıkıyorum.’ dedi. Akabinde ‘Abla, bir de arkadaş uyanmıyor.’ dedi. Sanık panik halindeydi. daha sonra kapıyı aralayıp içeri baktığımda maktulün öldüğünü anladım.” tabirlerini kullandı.

yeniden kelam verilen sanık Serdar Yazıcı, “Ben ne için tutuklu kaldığımı dahi anlamış değilim. Tahliyemi istiyorum.” dedi.

Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Seda Işık Şen’in 9 Eylül 2021’de Cevizli Mahallesi 30 Ağustos Caddesi’ndeki otel odasında meyyit bulunduğu açıklandı.

“Uyuşturucu unsur kullanmak ve ticaretini yapmak” cürmünden kaydı olan sanık Serdar Yazıcı’nın kanında metamfetamin ve amfetamin tespit edildiği, Seda Parıltı Şen’in vefat sebebinin de uyuşturucu ve uyarıcı husus kararı meydana geldiği anlatılan iddianamede, sanığın tabirinde Seda Parıltı Şen ile birlikte gittiği Taksim’de uyuşturucu unsur satın aldığını, bunu kullanımı için Şen’e verdiğini söylemiş olduği aktarıldı.

İddianamede sanık Yazıcı’nın “bilinçli taksirle mevte niye olma” ve “uyuşturucu yahut uyarıcı husus ticareti yapma ve sağlama” cürümlerinden 2 yıl 8 aydan 19 yıla kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi.