Şentop’tan Kılıçdaroğlu’nun davetine karşılık

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Şentop’tan Kılıçdaroğlu’nun davetine karşılık TBMM Lideri Mustafa Şentop, Genel Kurul’da görüşmeleri başlayan yasa teklifinin geri çekilmesini isteyen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na reaksiyon göstererek, “Kamuoyunu aldatıcı, sorumluluktan uzak bu sözleri esefle karşılıyorum” dedi.

TBMM Lideri Mustafa Şentop, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin Meclis Küme Toplantısı’nda, Genel Kurul’da görüşmeleri devam eden bir kanun teklifinin geri çekilmesi konusunda kendisine yaptığı davete yazılı cevap verdi.

“ESEFLE KARŞILIYORUM”

Kılıçdaroğlu’nun “TBMM’yi bir avuç insanın yolsuzluğuna gereç edemezsin. O kanun tasarı teklifini geri çek. TBMM bu biçimde bir ayıbı kaldıramaz” kelamlarına reaksiyon gösteren Şentop, şunları kaydetti:

* 8 yıl SSK Genel Müdürlüğü, 8 yılı Plan ve Bütçe Komitesi üyeliğinde geçmiş olmak üzere 19 yıl milletvekilliği, yaklaşık 3 yıl küme lider vekilliği ve 11 yıldır genel başkanlık yapan bir kişinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde komite çalışmaları tamamlanmış ve Genel Konsey evresine gelmiş bir kanun teklifinin kabul yahut reddedilmesiyle ilgili olarak Anayasa’nın ve İçtüzüğün TBMM Başkanı’na rastgele bir müdahale yetkisi tanımadığını bilmiyor olmasını şaşkınlıkla karşılıyorum.

* Genel Şura evresine gelmiş bir kanun teklifinin geri çekilmesini TBMM Başkanı’ndan talep etmenin, Büyük Meclis’in ruhuna ve demokrasinin özüne hakaret olduğunu bilmemek, bu kadar yıldır milletvekili olarak nazaranv yapan şahsa yakışmayan bir tutum ve bilgisizlik hali olduğundan anlaşılması güç bir durumdur. Kamuoyunu aldatıcı, sorumluluktan uzak bu tabirleri esefle karşılıyorum. DHA