Sergen Yalçın: İşler âlâ gitmiyorsa sorumlusu benim

tesbih

New member
Sergen Yalçın: İşler âlâ gitmiyorsa sorumlusu benim UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda 5. hafta maçında Beşiktaş, Hollanda temsilcisi Ajax ile alanında karşı karşıya gelecek. Siyah-beyazlıların teknik yöneticisi Sergen Yalçın ve deneyimli futbolcusu Atiba Hutchinson maç öncesi düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladılar. Siyah-beyazlı kulübün teknik yöneticisi Sergen Yalçın açıklamalarında “Takım olarak da epey uygun durumda değiliz şu an. Hem ligde birebir vakitte Şampiyonlar Ligi’nde aldığımız sonuçlar beklentinin altında. Topluluğun beklentisinin fazlaca uzağındayız ve bunun farkındayız.” tabirlerini kullandı.

Sergen Yalçın’ın açıklamaları şöyleki:

Başlangıçta hepimizin heyecanlı olduğu, “acaba” dediğimiz bir gruptu. Lakin oynanan dört maç sonunda istediğimiz sonuçları alamayıp amaçsız duruma düştük. Son 2 maç topluluğumuz ve ülke puanı için itibar maçları haline geldi.

Kolay değil. Gayeleri ne kadar üst koyarsanız hayal kırıklığı da o kadar büyük olur. Bilhassa oyuncu sakatlıkları bizi küme maçlarında büyük soruna soktu. Biraz baht faktörünü de ortaya atarsak, maçların 1-2 adedini kazanabilirdik.

Yalnızca Alanyaspor maçından daha sonra oyuncularla bu konuşmayı yapmadık. Biz 1, 1.5 aydır bu konuşmaları yapıyoruz. Bu berbat imajın bu kadar uzun olması doğal olarak oyuncularımızın motivasyonunu düşürüyor ve her geçen gün bizi daha aşağıya indiriyor. Beşiktaş, düştüğü yerden ayağa kalkmasını bilir. Her vakit ayağa kalkmıştır. Bunu yapacak her şeye sahibiz. tekrar ayağa kalkmak bizim elimizde.

Burada işler düzgün gitmiyorsa sorumlusu benim. Teknik yönetici benim. Uğraşıyoruz kadrosu tekrar ayağa kaldırmak, sonuçları almak için. Yapmamız gereken her şeyi yapıyoruz. Bu kısa süreçte, bu hafta bilhassa oyuncularımızdan reaksiyon verme, geri dönüş bekliyoruz.

Atiba Hutchinson’ın açıklamaları şu biçimde:

Kıymetli bir maç oynayacağız. Önümüzde iki maç var. 6 puan ile kümesi tamamlamak istiyoruz. Ajax âlâ ve kuvvetli bir ekip. Biz yanlışsız mantaliteyi ve oyunu alanda göstererek 3 puanı almak istiyoruz.

İşler düzgün gitmiyor. Şu anda olmak istemediğimiz bir noktadayız ve hepimiz de bunun bir kesimiyiz. Değerli olan bu durumdan nasıl çıkacağımız. Taraftarımızın önünde birbirimiz için savaşarak uygun bir sonuç almak istiyoruz.

Çok fazla sakatlık hayatış bir oyuncu değilim, geçmişe oranla bu dönem fazla oldu. Bunu tahminen de makus talihle kıymetlendirebiliriz. Tüm bu maç yoğunluğunu da üst üste koyarsak bu sakatlıkların niye olduğunu anlayabiliriz. Uzun müddettir bir ortada değildik, artık birlikte oynayacağız. Uygun performanslar gösterip, bu durumdan çıkmayı hedefliyoruz.