Sivas Lideri Mecnun Otyakmaz: Avrupa yolunda devam ediyoruz

tesbih

New member
Sivas Lideri Mecnun Otyakmaz: Avrupa yolunda devam ediyoruz Sivasspor Lideri Mecnun Oktyakmaz, çeşidi geçtikleri UEFA Avrupa Konferans Ligi maçının akabinde açıklamalarda bulundu. Maçın bekledikleri üzere sıkıntı geçtiğini belirten Otyakmaz, “Avrupa yolunda devam ediyoruz. Her 3 grubumuzun da bu yolda devam ediyor olması; Trabzonspor, Galatasaray’ın da bu yolda devam etmesi ülkemiz ve bizler ismine fazlaca sevindirici. Bütün gruplarımızı tebrik ediyorum. İnşallah her 3’ü de kümelere kalır. Bizim için hoş bir kış olur. Bundan daha sonrasında Kopenhag’ı düşünüyoruz ancak nitekim bu grubun tehlikeli bir ekip olduğunu farkındaydık ve biliyorduk. Ona nazaran hazırlandık. Dinamo Batumi sanırım bu sene 22 ya da 23’üncü maçını oynuyordu. Tam hazır kadrolar. Bunu da alanda gördük. Bizim eksikliklerimiz biraz aksattı. Eksik mevkilerimizde biraz aksama oldu. Lakin onun dışında biz de yavaş yavaş üzerine koyarak geliyoruz. En yakın müddette hazır olacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Ligde Konyaspor ile akabinde da Kophenag ile karşılaşacaklarını belirten Otyakmaz, “Eksiklerimiz gelecek. Daha güzel bir ekip olacağız. Daha düzgün bir futbol izleteceğimizi düşünüyorum. Çok güç bir maç oldu sahiden. Lakin son dönemde son 15 dakika bilhassa oynadığımız futbol tipi bize getirmeye yetti. Keşke daha evvel bulsaydık golü ve gerilimli bir müsabaka olmasaydı fakat bu da hoş. Tebrik ediyorum oyuncu arkadaşlarımızı. Teknik heyetimize, taraftara armağan ediyorum. Eksiklerimizin olması ve sakatlıktan yeni dönen arkadaşlarımızın olması biraz aksaklığa yol açtı. Önümüzdeki senelerda 4 ekibin Avrupa kupalarında ve Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme tehlikesi ile karşı karşıyaydık. 3 grubumuzun cins atlaması ülke puanımızı geliştirdi. 3 kadroyla kümelere da kalırsak önümüzdeki senelerda bu biçimde bir tehlike ortadan kalkar diye düşünüyorum. Bundan daha sonra TFF’nin açıklamış olduğu kurallar geçerli olacak. Bundan daha sonra herkes Passolig kartlarını alsın. Aşılarını yaptırsın lütfen. Yüzde 50 kapasite olsa bile taraftarımızla bir arada olmak epeyce güzel” sözlerini kullandı.