Sivasspor’da İstek Çalımbay ve Ahmet Oğuz, Dinamo Batumi maçı öncesi konuştu

tesbih

New member
Sivasspor’da İstek Çalımbay ve Ahmet Oğuz, Dinamo Batumi maçı öncesi konuştu UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. eleme tipi rövanş maçında yarın Gürcistan temsilcisi Dinamo Batum’u konuk edecek Demir Küme Sivasspor’da teknik yönetici İstek Çalımbay, kazanmak için her şeyi yapacaklarını söylemiş oldu.

Çalımbay, müsabakanın oynanacağı Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında, Dinamo Batum’un yeterli bir grup olduğunu belirtti.

Rakip kadronun liginde önder olduğuna ve 22 maç oynadığına dikkati çeken Çalımbay, “Maç temposu olarak bizden hayli daha hazırlar. Özelikle bu kadro deplasman grubu. Deplasmanda epey güzel oynayan tehlikeli bir ekip. Buna bakılırsa de tedbirimizi alacağız.” dedi.

Çalımbay, kendi alanlarında oynayacakları müsabakanın kolay olmayacağını vurgulayarak, “Mücadele etmezsek, oyunda kalmazsak, oyun disiplinimiz bozuk olursa badire yaşayabiliriz. Bana nazaran fazlaca sıkıntı ve çekişmeli bir maç oynayacağız. Biz bu biçimde maçların hepsine ulusal maç üzere bakıyoruz. Ülke puanı için, kendimiz için, bir de uzak olduğumuz taraftarımız için oynayacağız. Bizim için fazlaca kıymetli olan, final niteliğindeki maça hazırız. Tek emelimiz, buradan düzgün biçimde ayrılmak. Alanda kazanmak için ne gerekiyorsa her şeyi yapacağız. hiç bir şeyi bahta bırakmayacağız. Artık Dinamo Batum kadrosunu ve oyuncularını hayli yeterli tanıyoruz.” diye konuştu.

“KAZANMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ”

Bir gazetecinin “Yenilmezlik seriniz devam ediyor. Bu kadro üzerinde bir baskı yaratıyor mu?” formundaki sorusu üzerine Çalımbay, şunları kaydetti:

“Yenilmezlik serisini hiç bir vakit gündeme getirmedim. Getirmemize de gerek yok. Biz aslına bakarsan her maça rakip kim olursa olsun kazanmak için çıkıyoruz. Kazanmak için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Bizim bir avantajımız var lakin buna katiyetle sığınmayacağız. Bizim tek emelimiz taraftarımıza bir galibiyet armağan etmek. Bizim şu andaki tek niyetimiz kazanmak. her insanın alternatifi olan bir takımımız var. Bu takımda bir aksilik yaşamazsak Avrupa kupaları ve ligi düzgün biçimde götürmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu tipi geçersek bizi ağır bir maç temposu bekliyor. Bunun ortasında sıkıntı anlar yaşanacak. Ben ekibime yürekten inanıyorum. Beni tek korkutan ani sakatlıklar. bu biçimde şeyler şayet olmazsa, ekip olarak her kulvarda âlâ gideceğimize inanıyorum.”

“SÜRPRİZ TRANSFER OLABİLİR”

Çalımbay, “Sürpriz transfer olabilir mi?” formundaki soru üzerine, “Sürpriz transfer olabilir. Örneğin biz Aaron Appindangoye’nin sakatlığını beklemiyorduk. 6 ay alanlardan uzak kalacak. Onun yerine doğal ki oyuncu almamız gerekiyor. Ya da kendi içimizden kimi oyuncu arkadaşlarımızı oynatmamız gerekiyor. Kulübün belli bir bütçesi var. Onu da aşmamamız gerekiyor. Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş bilindik ve hazır oyuncular alıyorlar. Onlar parayı verip alabiliyorlar. Bizim o denli oyuncu alma talihimiz yok. Biz epeyce araştırarak, bakarak, kulübün bütçesini de aşmayacak biçimde oyuncular alıyoruz. Bu niçinle alacağımız oyuncuları epeyce âlâ tarayıp almamız gerekiyor. Dediğim üzere biz 4 büyükler üzere değiliz. Onlar üzere de yapamayız. Buradaki istikrarları de bozamayız. Geçen yılki üzere kasvet yaşamadan yeterli bir yere gelmeye çalışacağız.” tabirlerini kullandı.

Covid-19 ile ilgili de davette bulunan İstek Çalımbay, tüm taraftarlara aşı olmalarını tavsiye etti.

OĞUZ: “TABİİ Kİ SIKINTI GEÇECEK”

Kırmızı-beyazlı oyuncu Ahmet Oğuz ise maçın sıkıntı olacağını belirterek, “22 haftadır futbol oynayan bir ekiple karşılaşacağız. Natürel ki sıkıntı geçecek. Kendi alanımızda oynayacağımız için bunu avantaja çevirmek istiyoruz. Hem ülke puanı hem Sivas için kazanıp, ileri gideceğimizi düşünüyorum.” formunda konuştu.

Oğuz, taraftarlarının dayanağına gereksinimleri olduğunu kelamlarına ekledi.