Sivasspor’da İstek Çalımbay ve Olarenwaju Kayode, Dinamo Batumi maçı öncesi açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Sivasspor’da İstek Çalımbay ve Olarenwaju Kayode, Dinamo Batumi maçı öncesi açıklamalarda bulundu UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. eleme tipi birinci maçında yarın Gürcistan temsilcisi Dinamo Batum’a konuk olacak Demir Küme Sivasspor’un teknik yöneticisi İstek Çalımbay, güç maçların kendilerini beklediğini söylemiş oldu.

Karşılaşmanın oynanacağı Batum Arena’da basın toplantısı düzenleyen İstek Çalımbay, rakip grubun kaliteli oyunculara sahip olduğunu lisana getirerek, “Maçlar epeyce sıkıntı geçecek. Birinci maçta çeşidin biteceğini düşünmüyorum. Bunun sonucu Türkiye’de belirli olacak. Avantaj yakalamak için her şeyi zorlayacağız. 7-8 eksikle geldiğimiz için derdimizi var lakin hiç bir rakipten korkmuyoruz.” dedi.

Gruba güvendiğini vurgulayan Çalımbay, “Zor maç olsa da bunun üstesinden geleceğiz. Eksiklerimizi aratmayacak arkadaşlara sahibiz. Gürcistan epeyce sevdiğimiz dost bir komşu ülke. Hak edenin kazanmasını istiyoruz.” biçiminde konuştu.

ÇALIMBAY: “ÜSTÜN PERFORMANS BEKLEMİYORUZ”

Yaşanan orman yangınlarının tüm ekipte konuşulan tek şey olduğunu aktaran deneyimli teknik adam, “İnşallah kısa müddette söndürülür. Herkes epey hassaslık gösteriyor. İnşallah biraz birlik olup, gayrete sahip çıkarsak, en hoş şeylerden birini yapmış olacağız.” tabirlerini kullandı.

Takım olarak ıstırapları olmadığının altını çizen Çalımbay, şunları kaydetti:

“Eksik arkadaşlarımız bizimle olsa, daha memnun olurduk. Sakat oyuncuların eksikliğini bilhassa deplasmanda hissediyoruz. Takım olsalar, büyük avantajdı. Öteki arkadaşlarımızın da fazlaca uygun oynayacağına inanıyorum. Birtakım arkadaşları tahminen mevkilerinin haricinde kullanacağız. Eksiklerimize karşın epeyce güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Gürcistan ligi oynanıyor. Bizde lig başlamadı. Azubuike yeni geldi ve tahminen oynatacağız. Bir anda üstün bir performans beklemiyoruz. Bütün niyetimiz, her insanın kendi kapasitesinin üzerine çıkacağı bir maç oynaması.”

KAYODE: “İŞİMİZİ YAPMAYA GELDİK”

Öte yandan, kırmızı-beyazlı oyuncu Olarenwaju Kayode ise maçın sıkıntı olacağını kaydetti.

Teknik yönetici Çalımbay’ın kendilerini düzgün hazırladığını aktaran Kayode, “Mücadelede gol atmak için her şeyi yapacağız. Bu maça hayli güzel hazırlandık. İşimizi yapmaya geldik. Hocamızın talimatları belirli. Bu talimatları uygulayıp, maçı kazanmak için buradayız.” değerlendirmesinde bulundu.