“Sizin gemi Titanik bizimkisi Bandırma”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
“Sizin gemi Titanik bizimkisi Bandırma” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı daha sonrası bir daha sabır istemesi ve “Hepimiz birebir gemideyiz. Su alırsak hepimiz boğulacağız” kelamları reaksiyon çekti.

CUMHURBAŞKANI
Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı daha sonrası bir daha sabır istemesi ve “Hepimiz tıpkı gemideyiz. Su alırsak hepimiz boğulacağız” biçimindeki kelamları reaksiyon çekti. Hem politikler birebir vakitte halk, açıklamaya sert reaksiyon verdi. Demokrat Parti Genel Lider Yardımcısı Cemal Enginyurt, “Aynı gemide değiliz, bizim gemimizin ismi Bandırma Vapuru” dedi.

Muharrem Erkek

CHP Genel Lider Yardımcısı Muharrem Erkek ise, “Siz bir avuç yandaşınızla başka bir gemidesiniz” açıklaması yaptı.

Erdoğan Toprak

CHP Genel Lider Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak da “Sizin gemi Titanik ve sandıkta batacak” dedi. GÜZEL Parti Genel Lider Yardımcısı Metin Ergun ise “Gemide sorun yok, kaptanın rotası yanlış, kaptan değişecek, her şey düzelecek” diye konuştu.

Cemal Enginyurt

DP Genel Lider Yardımcısı Cemal Enginyurt kelamlarını, “Sayın Cumhurbaşkanı altın saatleri armağan eden siz, gemide olan biz. 13 tane uçağı olan siz, gemide olan biz. Adaleti kendine yontan siz, gemide olan biz. Her gün akaryakıt, mazot artırımı var gemide olan biz. Çiftçi, üzüm üreticisi, fındık üreticisi topyekün ülke perişan, gemide olan biz. Sizinkiler 5-10 ballı maaş yerler; gemide olan biz. Üstelik bize diyorsun ki ‘sabredin tıpkı gemideyiz, gemi batar’. Geminin her tarafını deldiniz. Ortada gemi mi bıraktınız ki sabrı bizden istiyorsunuz” biçiminde sürdürdü. CHP’li Erdoğan Toprak da “Hepimiz birebir gemideyiz” palavrasına sarılanlar, sizin gemi Titanik ve sandıkta batacak. İktidar gemisindekiler; 5’li çeteler-5 maaşlılar-kara para aklayanlar-ormanları-nehirleri-sahilleri-bütçeyi-ülkeyi yağmalayanlar, halk yok! Milletin ekmek teknesi rotasını buldu, kara göründü. Kaptan değişecek, her şey düzelecek” diye konuştu.

İYİ Partili Metin Ergun

İYİ Partili Metin ERGUN:

Problem gemide değil kaptanın rotası yanlış

İYİ Partili Metin Ergun, “Gemide sorun yok, kaptanın gittiği rota yanlış. Kaptanı değiştireceğiz, her şey düzelecek” diye konuştu. GÜZEL Parti Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray ise, “Sizin misyonunuz gemide delik açmamak açtırmamak Sayın Erdoğan. Bostan korkuluğu musunuz? Sizin dümeninde olduğunuz gemide itimat ortasında olamayız” halinde konuştu.

Seyit Torun

CHP’li Seyit Torun:

İstikrar, adalet ve liyakatla geliyoruz

CHP
Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun da “Sen milletin umutlarını söndür, alın terini müteahhite, mafyaya, yabancıya, sermayedarlara peşkeş çek, bir de üstüne gel inanç bekle. O bahsetmiş olduğu gemi batarsa filikasına birinci binecek şahısları hak ettikleri yere gönderme vakti. İstikrar, adalet ve liyakatla geliyoruz” sözlerini kullandı.

Gülizar Biçer Karaca

CHP’li Gülizar Biçer Karaca:

Gemiciklerden ‘hepimiz tıpkı gemideyiz’e…

Gülizar
Biçer Karaca, “Nereden nereye?” tabirlerini kullandı. CHP Genel Lider Yardımcısı Muharrem Erkek ise “Aynı gemide değiliz! Bir avuç yandaşınızla farklı bir gemidesiniz ve bizim ortasında olduğumuz halkın gemisini batırmaya çalışıyorsunuz. Lakin beyhude. Gemiyi biz kurtaracağız” diyerek Erdoğan’ın kabine toplantısı daha sonrası sarf ettiği kelamlarına reaksiyonunu lisana getirdi.

Onlar kamarada biz kömürlükteyiz

Erdoğan’ın “Aynı gemideyiz” kelamlarına halk da yansılı. SÖZCÜ mikrofon uzattı, o kelamları vatandaşa sordu

Halk
tasarruf kemerini son deliğine kadar sıkmış biçimde günü kurtarma telaşına düşmüşken, Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlardan bir kere daha ‘sabır’ istedi, “Aynı gemideyiz” vurgusu yaptı. Yurttaşlar, “Aynı gemide olduğumuz yanlışsız da onlar kamarada oturuyorlar. Biz de aşağıda kömür atılan yerdeyiz. Gemi batmasın diye kömür atıp duruyoruz” sözleriyle isyan etti.

Mahir Sal

■ Mahir Sal: “Bir deva olacağını düşünmüyorum. Ülke bu durumdan nasıl çıkacak… ‘Yetkiyi verin, görün bu kardeşiniz iktisatla nasıl çaba ediyor’ dedi bize bunları sundu. Katiyen gayret etmedi, hali ortada. İnsanlara bakıyorsunuz mutsuz, beşerler rezil durumda, kimsenin yüzü gülmüyor”

Celal Çapalı:

■ Celal Çapalı: “Sabretsek de bir yere varacağımız düşünmüyorum ben açıkçası. Ekonomik krizin de bir yere varacağını düşünmüyorum. Sabretmek için düzgün bir iktidar lazım. O iktidar da şu anda gözükmüyor. Ben onunla tıpkı gemide değilim ancak oburu ile ayı gemideyse bilmiyorum…”

Çağla Korkmaz

■ Çağla Korkmaz: “İnsanların artık sabır taşı çatlamış vaziyette. Artık alım güçleri düşmüş, hiç bir şeye para yetiştiremiyoruz. Temel besinleri bile sıkıntı alıyoruz.

Adnan ACAR

■ Adnan ACAR: Gemiyle bir arada batan biziz.

Mustafa Polatçı

‘Sabır sabır nereye kadar’

‘Hayır.
Sabır sabır nereye kadar sabır… Artık bıçak kemiğe dayandı. Nereye kadar sabır? Sabırla oluyorsa ömür uzunluğu sabrederiz ancak sabır bir tahlil değil, öteki tahliller lazım. Elinden geldiğini yaptığını söylüyorlar… Benim işim değil iktisat, ben bilmiyorum ne yapıyorlar lakin yapıldığını söylenen uğraşların fiyatlara yansıdığını görmüyorum.

Abdülkadir Yanmaz

Yandaşı ortağı hepsi zengin

“Bence
olmaz. Öncelikle kendileri varlıklı oldular değil mi? Yandaşları, ortakları, herkes varlıklı. Orta kesim ve alt bölümün halini sormuyor. Adam 10 bin lira maaş alıyor lakin 5.500 lira alan minimum ücretliye ‘Daha ne istiyorsun?’ diyor. tekrar nasıl destekleyebiliriz… Herkes varlıklı olmuş, almış başını gitmiş lakin alt kesite bak beşerler sıkıntı geçiniyor, geçinemiyorlar…

Halk Hesabı ödemeye gelince birebir gemideyiz?

Erdoğan
‘ın, kabine toplantısının akabinde söylemiş olduği kelamlara, vatandaşlar da toplumsal medyadan reaksiyon gösterdi. “Bu gemide halk yok, biz aslına bakarsanız battık” halinde yorumlar yapıldı.

İşte o yansılardan kimileri:

■ Dengin Ceyhan:
“Hepimiz birebir gemideyiz” söylemi yalnızca zenginler için geçerli, yoksullar esasen daima açılan delikte su alarak batan tarafta.

Tugay Bek: Tayyip, Mesut Özil’e 31 bin liralık saat ikram ettikten daha sonra, geçim badiresi ortasında ki halka dönüp “Hepimiz tıpkı gemideyiz” dedi

■ Nevzat Çelik: Erdoğan: “Hepimiz birebir gemideyiz… batarsa hepimiz boğulacağız!” Hayır değiller; ne saraylarınıza girdiler, ne de gemiciklerinize bindiler! Çapulcular, Çürükler ve Sürtükler Allah’a havale etmez, Adalet ister!

■ Sefer A.G: Baktılar, geminin batma ihtimali var! çabucak “hepimiz birebir gemideyiz, su alırsa daima birlikte batarız” masalına başvuruyorlar. Batan gemiden, kendilerini kurtaracak helikopter den, bize ancak hiç bahsetmiyorlar.!!!

■ Burak Tırpancı: Yediniz, içtiniz, eğlendiniz… Sıkıntı hesabı ödemeye gelince artık “Hepimiz Tıpkı Gemideyiz” mi oldu?

■ Ali Yağlı: Erdoğan bir daha; “Sabır ve takviye istiyoruz. Hepimiz tıpkı gemideyiz” demiş. Lakin Akp yöneticisinin “Kriz yok, markette sepetimizi istediğimiz kadar dolduruyoruz” demesine nazaran, “aynı markette” bile değiliz.

■ K.Çelebi: “Hepimiz tıpkı gemideyiz,gemide delik açılırsa hepimiz boğuluruz” Daha oldukçaoldukça çalışıp daha az minnak 4.000? emekli maaşla Biz boğuluyoruz aslına bakarsanız müreffeh açlık hayâldi gerçek oldu Bizim gemi delinip batalı epey vakit oldu Şükür yokluk açlık bizde

■ Nefise Altun: Aynı gemideyiz batarsak hepimiz batarız dedi…biz hiç sizinle birebir gemide olmadık ki….. Biz halâ BANDIRMA VAPURUNDAYIZ boğulacağız.”