“Sonuçta sahaya çıkan başkan değil teknik direktördür.”

ahmetbeyler

Active member
Profesyonel futbolda kredi anlaşmaları her zaman gündemdedir. Asıl amaç, bir oyuncuyu geçici olarak başka bir kulübe transfer ederek düzenli olarak forma giyebilmesini sağlamak, böylece kendi kulübüne yeni bir özgüvenle dönüp orada çalışmaya başlamaktır. Teori için bu kadar. Pratikte, taraftarlar oyuncunun gerçekte nereye ait olduğunu bilemeyene kadar kulüpten kulübe aktarılan çok sayıda şut atan oyuncu var.

Görünüşe göre Aljoscha Kemlein ilk düşen oldu – neyse ki olaya dahil olan herkes için. Berlin yerlisi, 13 yaşından beri 1. FC Union Berlin'de oynuyor. Diğer altyapı takımlarını da geçerek iki yıl önce sonbaharda ilk profesyonel oyuncu sözleşmesini imzaladı. Yol, Köpenicker'in kendi altyapı akademisinden Bundesliga takımına yükselen ilk genç adam için hazırlandı.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Eski teknik direktör Urs Fischer ve halefi Nenad Bjelica'nın, ilerleyen aylarda orta saha oyuncusundan fayda görememesi nedeniyle Ocak ayında 2. Lig FC St. Pauli'ye kiralandı. Plan işe yaradı. “İstek geldiğinde iki kere düşünmek zorunda kalmadım. St. Pauli harika bir kulüp, Hamburg harika bir şehir. Bu adım bana mantıklı geldi,” diye açıkladı Kemlein, Demir Adamlar'ın Längenfeld'deki (Avusturya) eğitim kampında. 17 maçın tamamında kullanıldı ve sadece uzun süredir favori değil, aynı zamanda sayısız kilometreler kat eden uzun vadeli bir koşucuydu. Mayıs ayında Kiezkickers'la Bundesliga'ya yükselişini kutladı ve sözleşmesi uyarınca Union'a geri döndü.

1. FC Union Berlin: Yedi oyuncu iki pozisyon için mücadele ediyor

Rekabet şiddetli olsa bile artık orada kendini göstermek istiyor. Tekrar yedek kulübesi ile tribünler arasında gidip gelmek istemeyen 19 yaşındaki oyuncu, “Takımdaki yerimi almak için savaşacağım ve antrenöre elimden gelenin en iyisini sunmak istiyorum” diyor. Şu an itibariyle Rani Khedira, Lucas Tousart, András Schäfer, Janik Haberer, Alex Král ve yeni transfer László Bénes ile orta sahada iki sıra için mücadele ediyor.

Ancak Kemlein'in önde gelen bir savunucusu var. Kulübün kendi kanallarında yaz aylarında yapılan bir röportajda Başkan Dirk Zingler şunları söyledi: “Onu – bu aynı zamanda yönetim kurulunun da çok açık bir arzusu – ilk erkek takımına dahil etmek istiyoruz, normal bir takım anlamında değil. yer, ama bir yön anlamında.” Kemlein'i sevindiren ama elbette doğru bir şekilde sınıflandırabileceği sıcak sözler: “Sonuçta sahayı başkan değil koç kurar.”

Pauli'de, birkaç hafta önce Premier Lig'de Brighton & Hove Albion'a transfer olan teknik direktör Fabian Hürzeler'in de avukatı vardı. “Eğitimleri genellikle uzun ve zorluydu. Şu anda Almanya'nın belki de en büyük koçluk yeteneği olarak kabul edilen 31 yaşındaki oyuncudan etkilenen Kemlein, geriye dönüp baktığında “Takıma daha önce bilmediğim yeni fikirler getirdi” diyor. Yetenek, Kemlein sezon başlangıcına yaklaşan haftalarda buna güvenmek istemiyor. Her gün zayıf yönlerini düzeltmek için çalışıyor (“Atletik olarak kesinlikle gelişebilirim ve topun ileriye gitmesiyle daha fazla çözüm bulabilirim”).

Peki Bo Svensson'un geri dönen kişiyle entegrasyonu ne kadar ileri gidecek? Koşmaya gelince, genç profesyonelin rakiplerinden hiçbirinden saklanmasına gerek yok; aynı zamanda kendini öne çıkarmak için gerekli iradeye de sahip. Deneyim açısından, Khedira ve Co. elbette kilometrelerce önde, ancak belki de Demir Takımın oyunu için iyi olan şey tam da bu gençliğin kaygısız tutumudur.

Aljoscha Kemlein, 1. FC Union Berlin'deki tüm işine odaklanmış olmasına rağmen futbolsuz hayatı göz ardı etmemeye çalışıyor. Elbette geçen sezonun sonuna kadar bölgesel lig takımı VSG Altglienicke'nin golüne sahip çıkan kardeş Nikolai ile yapılan sohbetlerde topla ilgili çok şey konuşuluyor. Aksi takdirde profesyonel sporun yanı sıra ikinci bir hayata da yöneliyor ve işletme okumaya başladı. “Bu, kafamı futboldan biraz uzaklaştırmamı sağlıyor” diyor.