Spor İstanbul’dan çocuklar için tabiat kampı

tesbih

New member
Spor İstanbul’dan çocuklar için tabiat kampı Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, geçen yıl da bu kampı düzenlemek istediklerini fakat pandemi niçiniyle bu sene gerçekleştirebildiklerini söz etti. Kampta çocukların âlâ vakit geçirdiğini söyleyen Onur, “Keyifli bir kamp oldu. Buraya ikinci gelişim. Gelen velilerle de sohbet ediyorum. Herkesten aldığımız geri bildirimler fazlaca olumlu” diye konuştu.

Çocukları, pandemi öncesinde alışık oldukları hayata bir daha adapte etmek ismine bu biçimde bir kamp projesi gerçekleştirdiklerini söyleyen İ. Renay Onur, “Bu bizim 2 yıldır başlatmak istediğimiz bir kamptı. Tabiat kampının geçen sene hazırlıklarını yapmıştık. Maalesef geçen sene pandemi yüzünden gerçekleştiremedik. Bu sene pandemide sayıların azalmasıyla birlikte, kampa başladık. Bizi en çok heyecanlandıran şey de, biliyorsunuz 1.5 yıldır çocuklarımız meskende hareketsizler. Onları süratli bir biçimde evvelden alışık oldukları hayata adapte etmek için en ülkü programı hazırlamaya çalıştık. Gün ortasında, burada tabiat ortasında nasıl yaşanır, tabiat ile insan ahengi nedir, ayrıyeten hayli değer verdiğimiz bir husus sarsıntı. İstanbul zelzele bölgesi ve sarsıntı riski ile yaşıyoruz. Çocuklara doğal afet durumunda nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğretiyoruz. Oryantiring, atletizm, okçuluk, çocuk oyunları, survivor parkuru, bütün günü hareket ortasında geçiriyorlar. Ehemmiyet verdiğimiz ikinci mevzuda toplumdaki engelli ve manisiz bireylerin, birlikte yaşamayı öğrenmeleri gerekiyor. Bu alışkanlık, küçük yaştan itibaren olursa daha sağlıklı oluyor. Burada biz engelli ve manisiz bireyleri bir arada kampa alıyoruz. Engelli bireyleri öncesinde yarım saat, 45 dakikada bir ön hazırlıktan geçiyoruz. Gerisinden tüm günü, daima birlikte geçiriyorlar. Engelli bireylerden fiyat alınmıyor. Günlük kontenjanın yüzde 20’ye kadar olan kısmını, engelli çocuklara ayırıyoruz. Öbür iştirakçilerde 10 lira veriyor. Bu da servisle gidip, gelme, gün boyunca 3 öğün yemek ve bütün buranın aktivitelerinden yaralanmayı kapsayan sembolik bir fiyat. Ana hedefi, rezervasyonu yapan şahısların burada gelmesini garantilemek. Keyifli bir kamp oldu. Buraya ikinci gelişim. Gelen velilerle de sohbet ediyorum. Herkesten aldığımız geri bildirimler epey olumlu. İstanbul’da olan herkesi süratli bir biçimde buraya davet ediyoruz” tabirlerini kullandı.
Pandemi önlemleri niçiniyle ertelenen İstanbul’u Koşuyorum Bayanlar Günü Etabı’nı yarın düzenleyeceklerini belirten Onur, “Kadınların biroldukça alanda geri plana itildiği bir dünyada yaşıyoruz. O yüzden bayanlara özel bir koşu olsun istedik. Bu koşunun da bir öyküsü olsun istedik. İstanbul’un hem Anadolu birebir vakitte Avrupa yakasında, Türkiye’deki bayan tarihi için kıymetli olan, bayanların gelişmeninde değerli olan noktaları seçip, oralardan geçecek keyifli bir parkur hazırladık. Koşuyu, o biçimde şekillendirdik. Yarın koşacağımız koşu da bu koşunun Anadolu etabı olacak. 2’nci sefer yapıyoruz. Kadıköy İskelesi’nden başlayacak. Ben de orada olacağım” biçiminde konuştu.