Sumudica: “İyi sonuçlar alan bir aile olacağız daima birlikte”

tesbih

New member
Sumudica: “İyi sonuçlar alan bir aile olacağız daima birlikte” Yeni Malatyaspor’da bakılırsave geldiğinden bu yana 2’de 2 yapan Teknik Yönetici Sumudica, “İyi sonuçlar alan bir aile olacağız daima birlikte” dedi.
Müsabaka daha sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi Sumudica, galibiyetten dolayı oyuncularını kutlayarak, “Çünkü bir final maçı üzere çaba ettiler” dedi.
Müsabakada 90 dakika boyunca kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara da teşekkür eden Sumudica, “Bugün ekibimize fazlaca yardımcı oldular. Yeterli sonuçlar alan bir aile olacağız daima birlikte” tabirlerine yer verdi.

Pazartesiye kadar futbolculara müsaade verdiğini tabir eden Rumen teknik adam, daha sonrasında deplasmanda karşılaşacakları Kasımpaşa maçı hazırlıklarına başlayacaklarını söylemiş oldu. Yeni Malatyaspor ve taraftarları için gayret ettiklerini ve ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını lisana getiren Sumudica, “Burada epeyce kıymetli bir şey söylemek istiyorum. Yalnızca 2 haftadır Malatyaspor’da çalışıyorum. Oyuncular anlattığım her şeyi epeyce uygun anladılar ve iki farklı sisteme karşı oynadılar. Adana’ya karşı 4-2-3-1, burada da 3-4-3 e karşı oynadılar. Ekip tahlil üretti, hiç bir sorunda görmedik. Ayrıyeten biroldukca gol talihimiz da vardı bunları kaçırdık. Olağan hiç kimsenin de bu maçı kimin hakkettiği ile ilgili sorusunun olduğunu da düşünmüyorum” halinde konuştu.

Yeni Malatayspor’a geldiğinde hem mental olarak hem özgüven olarak ekibin âlâ durumda olmadığını da belirten Sumudica, “Ama onlara olması gereken yerlerinin burası olmadığını söylemiş oldum. İletilerimi epeyce çabuk alabilen oyuncular var kadro içerisinde. Alışılmış epeyce memnunum buraya geldim 2 maç üst üste kazandığım için. Buraya gelmedilk evvelki ekibimde da 7 maç üst üste kazandım, birebir vakitte 9 maç oldu. Toplam 27 puan kazandım kendi adıma memnunum. Fakat şunu da söyleyebilirim ki şuan 12 puanımız var, bu puanla da hiç memnun değilim. hiç bir şey yapmadık daha, maç maç gidiyoruz, daha fazla puanlar almalıyız. hiçbir sorun yaşamadan, küme düşme korkusu yaşamadan bu grubu güzel yerlerde bitirmesi için çalışacağız” diye konuştu.