TFF yöneticisi Ali Düşmez’den 2. tıp açıklaması

tesbih

New member
TFF yöneticisi Ali Düşmez’den 2. tıp açıklaması TFF Lider Vekili Ali Düşmez, “Bir maçta pes etmememiz lazım. 2 maçta da galip gelmek amaç olmalı” dedi.
EURO 2020 A Kümesi birinci maçında Türkiye, Roma Olimpiyat Stadyumu’nda İtalya’ya 3-0 mağlup oldu. Müsabakanın akabinde açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lider Vekili Ali Düşmez, “Çok ümitlerle geldik, hayli daha uygun sonuç ve oyun bekliyorduk. Bugün bir tutuktuk, istediğimiz oyunu oynayamadık. 2’nci devre başladığında aslına bakarsan 10-15 dakikayı atlatsaydık tahminen istediğimiz puanı alabilirdik. Berbat bir gündü Ulusal Kadromuz için lakin futbolda bunlar daima var. aslına bakarsan 3 ihtimalli maç olarak geldik, yeterli oynamadık yenildik. 2 tane maçımız var bunları alıp kümeden çıkma argümanımızı sürdürüyoruz, sürdürmek zorundayız” diye konuştu.
Ulusal ekipte yer alan 26 futbolcudan 23’ünün birinci kere takımda olması sebebiyle heyecan yapıp yapmadıkları sorulan Ali Düşmez, “Tabii İtalya kendi ülkesinde oynuyor. Grubumuzdaki birçok futbolcu şampiyonada birinci defa oynuyorlar fakat bu seviyede ben epeyce heyecanlandılar diyemem.

“2 MAÇI DA İNŞALLAH ALIRIZ”

Kümede Bakü’de oynanacak maçlar ile ilgili de konuşan Ali Düşmez, “Biz 2 maçı da istediğimiz oyunu oynayarak, istediğimiz neticeyi almak istiyoruz. Bir maçta pes etmememiz lazım. 2 maçı da inşallah alırız. En az 4 puan gerekiyor. Zira 3-0’lık sonuç biraz averajı da tehlikeye soktu. O bakımdan ben, 4 puan en az diyorum lakin 2 maçta da galip gelmek amaç olmalı. Futbolda bunlar oluyor, uygun günler de var berbat günler de.