THY, Fas’tan tahliye uçuşu gerçekleştirdi

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
THY, Fas’tan tahliye uçuşu gerçekleştirdi Türk Hava Yolları(THY), Covid-19 Omicron varyantı niçiniyle Fas hükümetinin hava alanını tüm yolcu uçuşlarına kapatmasının akabinde ülkede kalan 310 kişiyi tahliye uçuşuyla İstanbul’a getirdi.

Fas’ın Kazablanka kentinden kalkan THY’nin TK-618 sefer sayılı tahliye uçuşuyla 310 yolcu, saat 22.55’de İstanbul Havalimanı’na geldi.

Uçuşta, Türk yolcuların yanı sıra Fas’ta mahsur kalan öteki ülke vatandaşları da yer aldı. Yabancı yolcuların kendi ülkelerine gitmek üzere aktarma yaptılar.

Türkiye gelen iş adamı Mehmet Bağ, seyahatlerinin yeterli geçtiğini söylemiş oldu. Fas’ta ikamet ettiğini belirten Bağ, “Bizim için karantina yoktu. Uçuşu kolay buldum. THY’nin uçağı vardı. Bir düşüncemiz yok hayli şükür.” dedi.

“UÇUŞ İÇİN ÇOK BEKLEDİM”

Ankara’da ikamet eden Fas vatandaşı Zeynep Şuger, corona virüsü niçiniyle Fas’ın hava alanını kapattığını belirterek, “Uçuş için fazlaca beklemedim. Uçuşa bakıp aldım. Burada yaşıyorum. Ankara’ya gideceğim” tabirlerini kullandı.

RUS AİLE İSTANBUL AKTARMALI MOSKOVA’YA UÇTU

Natalia Zharikova, tatil için Fas’ın Kazablanka kentine gittiklerini kaydetti. Yaklaşık 2 buçuk aydır orada bulunduklarını anlatan Zharikova, “Yeni yılda karantina vardı. Yılbaşını ailemizle ve arkadaşlarımızla geçirdik. Birtakım uçuşlar iptal edildi. Çok uçuş yoktu. 5 Ocak’a bilet bulabildik. Kazablanka’dan ayrıldık” diye konuştu. Zharikova ailesiyle birlikte İstanbul’dan Moskova’ya gideceklerini belirtti.

TAHLİYE SEFERLERİ DEVAM EDECEK

Öte yandan Türkiye’nin Rabat Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada Fas’tan Türkiye’ye yapılacak özel uçuşlar önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Buna nazaran, THY Ocak ayı sonuna kadar, Kazablanka V. Muhammed Milletlerarası Havalimanı’ndan en az 9 özel sefer daha düzenleyecek. Açıklamada bilet satın alma süreçlerinin Fas’taki seyahat acentelerinden, THY’nin bilet satış ofisleri ile internet sitesi üzerinden alınabileceği açıklandı. DHA