TOKYO 2020 | Buse Naz Çakıroğlu: Türk halkını memnun etmek istiyoruz

tesbih

New member
TOKYO 2020 | Buse Naz Çakıroğlu: Türk halkını memnun etmek istiyoruz Kokugikan Arena’da çeyrek finalde Taylandlı atlet Jutamas Jitpong’u 5-0 yenerek yarı finale çıkan Buse Naz, müsabakadan daha sonra açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de yaşanan yangın felaketini kederle takip ettiklerini belirten Buse Naz, şunları kaydetti:

“Ülkemizdeki durumdan dolayı biraz buruğuz. Her şeydilk evvel artık bu madalyayı almak bir ulusal sıkıntı. Biz ülkemiz için buradayız ve istediğimizi alacağız. Çok sevinçli paylaşımlar yapmak istemiyorum. Ülke olarak hem iç cephe birebir vakitte dış cepheyle savaşıyoruz. pek üzücü bir durum. Umarım buradan hoş sonuçlarla dönerek, Türk halkını bir nebze de olsa memnun ederiz.”

Madalyayı garantilediği için de fazlaca duygulandığını aktaran Buse Naz, “Önemli, tarihi bir muvaffakiyete imza attık. Birinci olimpiyatımda altın madalya kazanmak istiyorum. Dünya Şampiyonası’nda finali kaybettikten daha sonra epeyce kararlıydım. Orada yaşadığım hayal kırıklığı ve üzüntüyü burada telafi etmeliyim. Çok istekliyim. İnşallah altın madalya olacak.” diye konuştu.

Okçulukta altın madalya elde eden Mete Gazoz’un Olimpiyat Köyü’ndeki karşılama merasimine de değinen başarılı boksör, “Mete’nin karşılama merasimini maçım erken saatte olduğu için balkondan izlemek durumunda kaldım. Sabah hocama da söylemiş oldum, hayli ağladım. Yanımdakilere ‘Ben gözyaşlarımı tutamıyorum, Mete’nin annesini düşünemiyorum’ dedim. Genç yaşında epey büyük bir unsur imza attı. Dışarıda da hayli tatlı ve düzgün bir insan. Başarılarına umarım devam eder.” değerlendirmesinde bulundu.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU, BUSE NAZ ÇAKIROĞLU’NU KUTLADI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda boksta bayanlar 51 kiloda yarı finale çıkarak madalyayı garantileyen Buse Naz Çakıroğlu’nu tebrik etti.

Kokugikan Arena’da Buse Naz’ın müsabakasını tribünden takip eden Bakan Kasapoğlu, ulusal sporcuyu yalnız bırakmadı.

Karşılaşma daha sonrası ringin kenarına gelen Kasapoğlu, burada ulusal sportmen ve antrenörü Nazım Yiğit’le bir süre sohbet etti. Bakan Kasapoğlu, altın madalya yolundaki ulusal atlete daha sonraki müsabakaları için de muvaffakiyetler diledi.