TOKYO 2020 | Ulusal tekvandocu Hakan Reçber: “Disiplin ve azim”

tesbih

New member
TOKYO 2020 | Ulusal tekvandocu Hakan Reçber: “Disiplin ve azim” 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Bosna Hersekli rakibi Nedzad Husic’i mağlup ederek bronz madalya alan ulusal tekvandocu Hakan Reçber, Türkiye’ye döndü. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda sevenleri tarafınca karşılanan Reçber, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Pandemi ötürüsıyla karşılaşmaların izleyicisiz oynandığı için epey heyecanlı geçmediğini lisana getiren Hakan Reçber, “Ekranların başında beni izleyenlerin olduğunu bilmek bana güç verdi. Elimden geleni yaptım ve bronz madalyayı kazandım. İnşallah daha güzellerini de yapacağım. Maça kadar çeşitli heyecanlar ve hisler oluyor fakat maça çıkınca unutuyorum hepsini. Burada da birebiri oldu. Turnuvanın büyüklüğü değerli olmuyor. Gençlere bu sporu tavsiye ediyorum. Hem disiplin olarak tıpkı vakitte toplumsal hayata epey katkısı var. Pes etmedikleri sürece katiyen başarılı olurlar” sözlerini kullandı.
Ulusal atlet Hakan Reçber’in geçirdiği rahatsızlığın akabinde ailecek güç bir devir yaşadıklarını, daha sonrasında ise olimpiyat derecesi geldiği için memnun olduklarını belirten Baba Aydoğan Reçber, “Tarif edilmez hisler içerisindeyiz. Oğlumuz olimpiyattan bronz madalya getirerek ülkemizi bizleri onurlandırdı. Çok memnun olduk. Daha evvel epey külfetli devirler geçirdik. O periyotların akabinde bu biçimde bir madalya gelmesi bizi bir sefer daha memnun etti. Hakan’ın pes etmemesi her şeye karşın çaba etmesi ülkemize bu madalyayı nasip etti. Emeği olan herkese fazlaca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Hakan Reçber’in annesi Hasret Reçber ise, “Bir anne olarak hayli memnun ve gururluyum. Ülkemize iyi uğurlu olsun. Cumhurbaşkanımız ile Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Çok çalıştık, epeyce emek harcadık. Hakan sahiden hayli güç süreçlerden geçerek buralara geldi. Yılmadık pes etmedik. İnşallah tekrarki olimpiyatlara Hakan’ın altın madalya kelamı var. Destekleyen herkese teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.