Tokyo’da finale yükselen Busenaz Sürmeneli: “Yarın gerçek Buse’yi izleyeceksiniz”

tesbih

New member
Tokyo’da finale yükselen Busenaz Sürmeneli: “Yarın gerçek Buse’yi izleyeceksiniz” 2020 Tokyo Olimpiyatları bayanlar boks 69 kiloda finale yükselen ve yarın saat 09.15’te Çinli rakibi Hong Gu ile karşılaşacak olan Busenaz Sürmeneli ve antrenörü Cahit Süme, final maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, “Daha evvel rakibimle oynamadım ancak nasıl bir boksör olduğunu biliyorum. Onu yenebilecek güçte ve teknikte olduğumu da düşünüyorum. Hoş bir biçimde hazırlandık buraya. Çocukluk hayalim olan altın madalyayı tüm Türkiye’ye, büyük Trabzon’a, Trabzonspor’umuza armağan etmek için yarın gerçek Buse’yi izleyeceksiniz inşallah” dedi.

“YARIN GERÇEK BUSE’Yİ İZLEYECEKSİNİZ”

Altın madalyayı tüm Türkiye’ye ikram etmek istediğini vurgulayan Sürmeneli, “Her şey hoş gidiyor. Finale çıktım. Hintli rakibim ile hoş bir başlangıç yaptık. Yarı final ve final için hoş bir başlangıç oldu. Her şey hoş gidiyor. İnşallah yarın da Çinli rakibimle karşılaşacağım. Daha evvel rakibimle oynamadım lakin nasıl bir boksör olduğunu biliyorum. Onu yenebilecek güçte ve teknikte olduğumu da düşünüyorum. Hoş bir biçimde hazırlandık buraya. Çocukluk hayalim olan altın madalyayı tüm Türkiye’ye, büyük Trabzon’a, Trabzonspor’umuza armağan etmek için yarın gerçek Buse’yi izleyeceksiniz inşallah. Bana dua eden ellerin hiç bir vakit inmemesini istiyorum” diye konuştu.

“ALTIN MADALYA MAKSADIMIZI İNŞALLAH GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Busenaz Sürmeneli’nin antrenörü Cahit Süme ise, altın madalya alacaklarına inandığını belirtirek, “Olimpiyat Oyunları’nda finaldeyiz. Çok hoş bir uğraş sergiledik. Buse Naz Sürmeneli ile bir arada Hintli rakibimizi 5-0 üzere hoş bir skorla yendik. Çok hoş çabalar sergiledik finale gelene kadar. aslına bakarsanız buraya gelirken olimpiyat altın madalyası amacıyla geldik. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz. Yarın inşallah Çinli ile final gayreti vereceğiz. Başaracağımıza inanıyoruz. Buse de ben de ülke olarak da sizlerin dualarına muhtaçlığımız var. Sizin o olumlu gücünüzle bir arada bu hoş başarıyı yakalayacağız. Ülkemizin ortasında bulunmuş olduğu bu günlerde buna hayli muhtaçlığı var. Bir nebze su serpebiliyorsak bu yangına, alevlere ne keyifli bize” tabirlerini kullandı.