Trabzon’da 106 yaşında koronavirüsü yenen Nuriye Nine’den aşı daveti

KesikÇayır

New member
Trabzon’da 106 yaşında koronavirüsü yenen Nuriye Nine’den aşı daveti Koronavirüs ile çabada aşıların ne kadar kritik kıymete sahip olduğu bir defa daha ortaya çıktı.

Trabzon’un Akçaabat ilçesi Derecik Mahallesi’nde oğlu Temel Özkan (57) ve gelini Fatma Özkan (63) ile yaşayan Nuriye Özkan’ın yüksek ateş belirtisi ile gittiği hastanede yapılan koronavirüs testi müspet çıktı.

GELİN VE KAYNANA, KONUTTA TEDAVİ İLE VİRÜSÜ YENDİ

Birebir gün ateş şikayeti baş gösteren Fatma Özkan’ın koronavirüs testi de olumlu çıktı.

Konutta karantinaya alınan gelin-kaynana, tedavinin akabinde virüsü yendi.

106 yaşındaki Nuriye Özkan, çeşitli rahatsızlıkları olduğunu ve yaşlılığı ötürüsıyla vakit zaman zorluklar yaşadığını söylemiş oldu.

“AŞILAR SAYESİNDE DÜZGÜN ATLATTIM”

Koronavirüsü aşı yardımıyla hastaneye yatmadan atlattığını lisana getiren Özkan, “Ben iki aşımı da olmuştum. Aşılar yardımıyla yeterli atlattım. Şükür olsun Allah’ıma. Herkes, aklı olan gitsin aşısını yaptırsın. Artık gitsem bir daha aşı yaptırırım. Aşı yaptırmanın bir zoru yok. Kimisi istemiyor, korkuyor. Bundan korkacak bir şey yok. O kadar gidiyorsun, iğneleri yaptırıyorsun, bunu duymuyorsun bile. Niçin kaçıyorsun bundan? O kadar zahmeti çekene kadar onu vurulsan ne olurdu?” sözünü kullandı.

“AKLI OLAN AŞISINI YAPTIRSIN”

“Çok çektim ancak şükrolsun, demek ki ömrüm vardı.” diyen Özkan, aşı yaptırmayanlara da davette bulunarak, “Benden onlara tavsiye; hiç korkmasınlar, bunun bir zorluğu yoktur. İki defa omuzumdan iğne yaptılar, hiç duymadım. Aklı olan aşısını yaptırsın. Yaptırmayan hiç yeterli bir şey yapmıyor. Devlete kökten teşekkür ediyorum. Allah ömrünü uzun etsin.” diye konuştu.

“AŞILAR SAYESİNDE HASTALIĞI MESKENDE ATLATTIK”

Temel Özkan da eşi ve annesinin testlerinin müspet çıkmasına karşın kendisinin iki defa testinin de negatif çıktığını söylemiş oldu.

AŞI SAYESİNDE BEN DE TAHMİNEN VİRÜSÜ ALMADIM

Vatandaşlara aşı olmaları davetinde bulunan Özkan şöyleki konuştu:

“Bunun ehemmiyeti aşılarımızı vaktinde yaptırmak. Evvel annem aşısını yaptırdı, daha sonra sıra bize gelince aşımızı olduk. Aşıların yardımıyla annem ve hanım bunu atlattı. Aşım yardımıyla ben de tahminen virüsü almadım. Bütün herkese aşı vurulmayı tavsiye ederim. ‘Ben toplumsal medyada baktım, bu yaramıyor, şu ziyanı var.’ falan diyorlar. Kimse buna aldanmasın. Sıhhat Bakanı’nın açıklamalarını tertipli takip ediyoruz, izliyoruz. Bu taraftan Sıhhat Bakanı’na epeyce teşekkür ediyorum. Sahiden aşının yararı var.”