Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu Yeni dönem hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor’da teknik yönetici Abdullah Avcı, basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Avcı, gruba aşılamak istediği oyun ideolojisine değindi:

“Rekabetin arttığı, kalitenin yükseldiği, gücün de yükseldiği bir devir geçirdik. Vazgeçmeyen, coşkulu ve tempolu oynayacak, beraberinde da kaybetmeyi kabul etmeyen Trabzonspor yapısına uygun bir ekip oluşturacağımızı düşünüyoruz. Fikrimiz, birlikte oynayan bir ekip yaratabilmek, savunmada ve atakta. Duruma gireceksin lakin girdiğim konumda savunma güvenliğini nasıl aldığın da değerli. Eksiklerimiz oyun olarak da ferdî performans olarak da var.”

“TRABZONSPOR’UN OLDUĞU YERDE YARIŞ VARDIR”

57 yaşındaki teknik adam, taraftarlardan sabır istedi:

“Trabzonspor’un olduğu yerde yarış vardır. Tempolu ve coşkulu oyunu, akıllı oyunla geliştirmek istiyoruz. Bu yarışın ortasında sağlıklı, küme gücü yüksek bir kadro yaratmak istiyoruz. Vakit zaman dalgalanmalar oyun ve skor olarak olacak tahminen. Ben taraftarlarımızın sabırlı, takviye verdiği bir durumu oluşturmasını istiyorum. Üst üste kazandığımızda da, dalgalanma olduğunda da bunu istiyorum. Trabzon’un olduğu yerde tepedir maksat.”

“KENDİ ÇOCUKLARIMIZLA YARIŞACAĞIZ”

Abdullah Avcı, altyapının değerini vurguladı:

“Kulüp olarak epey erken çalıştık, Avrupa’daki birden fazla kadrodan erken yol aldık. Trabzonspor yarışacak, dorukta olacak lakin şu biçimde bakmak lazım, U19 grubumuz şampiyon oldu ve Şampiyonlar Ligi oynayacak. bununla birlikte kendi kaynaklarımızdan çıkan çocuklarla yarışacağız. Futbola hiç bir vakit oyuncu üstünden bakmadım, oyun üstünden baktım. Sabır ve dayanağı istiyorum. Bu bir tertip oyunu. Bir oyuncu girdi, bir oyuncu çıktı… Bu bakış açımızı değiştirelim.”

“YAPMAK İSTEDİĞİMİZ İKİ TRANSFER VAR”

Avcı, kulübün transfer planlamasına değindi:

“İki tane transfer var yapmak istediğimiz, uygun olursa. Kulübün bütçesine, sisteme, tertibe uygun transferlerin çalışmalarını yapıyoruz. Bugün bu türlü yola çıkabiliriz ancak daha fazla kalite, daha fazla rekabet için çalışıyoruz. Transferde değerli yol kat ettik. Trabzonspor umarım dorukta olacak. 9 tane kendi kaynağımızdan oyuncumuz var. Bu çocuklar için de taraftarlardan sabır istiyorum.”

Avcı, Ekuban’ın gruptan ayrılacağı tezine dair gelen soruyu şöyle cevapladı:

“Ekuban, %100’üyle idman yapıyor. Bana gelen ve gitmesine yönelik rastgele bir şey yok.”

“ÖNEMLİ OLAN GRUP OYUNUDUR”

Abdullah Avcı, aile ortamı oluşturmanın kıymetli olduğunu söz etti:

“Oyuncuların geçmişleri kesinlikle değerlidir lakin benim için değerli olan ekip oyunudur. Bunun ortasında irtibat de epeyce kıymetli. Ben bağlantıya değer veren bir teknik adamım. Aile ortamı oluşturmak değerli.”

“DALGALI DENİZİ SEÇTİĞİMİ SÖYLEMİŞTİM”

Avcı, Trabzonspor’da memnun olduğunu söylemiş oldu:

“Dalgalı denizi seçtiğimi söylemiştim. Benim heyecanım çok yüksek. Bunun ortasında yer almak istiyorum. Ben Trabzon’da memnunum, geldiğim günden beri bu biçimde ve umarım bu türlü devam eder.”

“BAŞKANIMIZ VE YÖNETİCİLERİMİZ DEĞERLENDİRİR”

Abdullah Avcı, bordo-mavili grubun kalecisi Uğurcan Çakır ile ilgili transfer tezlerini yorumladı:

“Uğurcan Çakır kadromuzun altyapısından gelmiş kadro kaptanıdır. Ulusal Grup sürecini de bence ferdi performans olarak uygun tamamladı. Kulübün menfaatlerinde öbür bir şey olacaksa, liderimiz ve yöneticilerimiz kıymetlendirir, ben memnun devam ediyorum.”

“İNSAN KAYNAĞIMIZA YATIRIM YAPMALIYIZ”

Avcı, bir B Grubu oluşturulması gerektiğini kaydetti:

“Kendi insan kaynağımıza yatırım yapmamız lazım, ben de Trabzonspor’da yatırım yapmak istiyorum. Trabzonspor’un B Ekibi’nin da olması lazım. 19’a kadar gelebiliyorsa geliyor, şayet olmazsa 19-23 tekrar sıçrama aralığıdır. Oyuncu oynadığında gelişebiliyor.”