Trabzonspor’da Abdullah Avcı ve Anders Trondsen, Molde maçı öncesi konuştu

tesbih

New member
Trabzonspor’da Abdullah Avcı ve Anders Trondsen, Molde maçı öncesi konuştu Trabzonspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi 3’üncü Ön Eleme Tipi’nde alanında 3-3 birliktee kaldığı maçın rövanşında yarın deplasmanda Molde’nin konuğu olacak. Bordo-mavili takımda teknik yönetici Abdullah Avcı ve futbolculardan Anders Trondsen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Çeşidi atlayacak skoru alarak, yollarına devam etmek istediklerini belirten Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, “Bugün itibariyle 2’nci resmi karşılaşmamızı oynayacağız. Molde ile ilgili fikirlerimiz birinci maçta hem taktik olarak tıpkı vakitte son 10 yılda bilhassa Avrupa’da istikrarlı bir sistem, tertip grubu olduklarını hayli net biçimde gösterdiler. Geçen hafta kendi alanımızda oynadığımız 3-3’lük karşılaşmadan kuvvetli ve güçsüz yanlarımızla ilgili bir tahlil yaptık. Bilhassa taraftarlar için fazlaca fantastik bir oyun oldu. Oyunu daha hayli elinde tutan, domine eden, daha hayli topa sahip olan, her seferinde öne geçen, son dakikada da olsa penaltıyla fırsatı yakalayan bir kadroyduk. Bunun ortasından bilhassa neyi çıkardık. Bilhassa yediğimiz 3 gol, topun ardında beklediğimiz süreçte, onun öncesinde ve içinde neler yaptığımızla alakalı. Bunun hem tahlillerini tıpkı vakitte alanda pratiklerini yaptık. Yarınki maça da hazırız. Bilhassa Avrupa kupaları bizim değerli gayelerimizden bir tanesi. Burada çeşit atlayacak kararı elde edip, yolumuza devam etmek istiyoruz” formunda konuştu.

TRONDSEN: “MOLDE’Yİ ÇOK GÜZEL TANIYORUM”

Yarın kolay bir maç olmayacağını belirten Trabzonspor’un Norveçli orta saha oyuncusu Anders Trondsen, “Öncelikle Molde’yi hayli güzel tanıdığımı söylemek istiyorum. Zira grupta 6, 7 tane arkadaşım var. 2 gün evvel de ortalarından fazlaca yeterli ayrıldığını biliyoruz. Bizim için de kolay bir maç olmayacak. Ellerinde düzgün bir ekip var. Âlâ oyunculara sahipler. Sahanın tabanı bizim için farklı. Umuyorum burayı bildiğim için grup arkadaşlarıma verdiğim ipuçlarıyla ben de faydalı olacağım ve düzgün bir maç çıkartacağız” tabirlerini kullandı.