Trabzonspor’da Abdullah Avcı ve Uğurcan Çakır, açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Trabzonspor’da Abdullah Avcı ve Uğurcan Çakır, açıklamalarda bulundu Trabzonspor’da teknik yönetici Abdullah Avcı ve oyunculardan Uğurcan Çakır, kadrolarının UEFA Avrupa Konferans Ligi üçüncü eleme cinsinde yarın 20.30’da Norveç grubu Molde’yi ağırlayacağı birinci maç öncesinde basına açıklamalarda bulundu.

Avcı, Molde’nin döneme erken başlamış olmasının altını çizdi:

“Molde, şu ana kadar 18 resmi karşılaşma oynadı. Uzun vakittir da Avrupa liglerinde yarışan, sistemi ve tertibi olan bir grup. Tüm bilgileri çalıştık, bugün de son antrenmanımızı yapacağız. Onların bize bakılırsa avantajı, 18 maç oynaması ve fizik olarak hazır olmaları. Lakin en âlâ biçimde hazırlandık ve alanda istediğimiz kararı alacağımızı düşünüyorum.”

Abdullah Avcı, döneme yeterli bir başlangıç yapmak istediklerini kaydetti:

“Trabzonspor’un olduğu her yerde yarış vardır. Biz 50 resmi karşılaşma planladık, bunun ortasında Avrupa’da oynayacaklarımız, Türkiye Kupası ve Muhteşem Lig var. Bir maçla dönemi pahalandırmak fazlaca gerçek değildir lakin düzgün bir başlangıç yapmak, süratli aralık almanı sağlar. Üst üste kazansak da sabır, oyun dalgalansa da sabır. Âlâ bir dönem başı planlaması oldu, erken yol aldık ve umarım bunun karşılığını alarak devam ederiz.

AVCI: “BU GRUP DÜZGÜN ŞEYLER YAPACAK”

Avcı, kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Fizik olarak eksiğimizi, süratimizi taraftar tamamlayacak diye düşünüyorum. Onların bize gösterdikleri sabır ve takviye fazlaca kıymetli. Bu grup yeterli şeyler yapacak, buna lütfen takviye olsunlar.”

58 yaşındaki teknik adam, Ekuban’ın ayrılığını ve transfer süreçlerini şöyle yorumladı:

“Son olarak Ekuban ayrıldı. İyi olsun. vakit içindeması yanlış oldu. Onun hızına da söylemiş oldum. Mevkisel olarak çalışmalarımız devam ediyor. Scout takımımız bize en âlâ biçimde yardımcı oluyor. kimi vakit fırsat transferleri çıkar, onları bekleyebiliriz.”

ÇAKIR: “BURASI YUVAM, BEN KAPTANIM”

EURO 2020’de A Ulusal Futbol Ekibi ile uğraş eden genç file bekçisi Uğurcan Çakır ise, sorumluluklarını vurguladı:

“İşime odaklanıyorum. Kampa geç katıldım lakin hoş bir ortam var. Meslekli oyuncular geldi. Kağıt üstünde hayli âlâ takımımız var, alanda gerekeni yapmamız gerekiyor. Ben de elimden geleni yapacağım. Burası yuvam, ben de kaptanım. Bu kente karşı sorumluluklarım var.”

25 yaşındaki kaleci, çeşidi geçmeleri halinde play-off çeşidinde eşleşecekleri Roma ile ilgili soruyu şöyleki yanıtladı:

“Molde maçı güç olacak. Zira bizden daha hazır gözüküyorlar. Evvel Molde’yi geçelim, Roma maçını daha sonra konuşuruz.”