Trende seyahat yapan aile gece yarısı şoku

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Trende seyahat yapan aile gece yarısı şoku Kırıkkale Valiliği koordinesinde corona virüsü (Covid-19) önlemleri kapsamında Vilayet Salgın Kontrol Merkezi takımlarınca, kontroller 24 saat aslına göre yapılıyor.

Müspet olay sayılarındaki artışın önüne geçebilmek için karantina ihlali yapan riskli kümedeki bireyler karantinaya alınıyor.

Kontrollerde ve yapılan ihbarlar kararında da her geçen gün yurtta karantinaya alınan kişi sayısında da artış yaşanıyor.

Korona virüs temaslısı olan bir aile ise bu kere trende yakalandı. Doğu Ekspresi treni ile Ankara’dan Sivas’a seyahat yaptığı sırada Covid-19 temaslısı oldukları tespit edildi.

Kırıkkale garında indirilen aile, gece yarısı şoku yaşadı. Kaçak duruma düşmemek için de 112 Acil Davet Merkezi’nden yardım istedi.
Yapılan ihbarla Vilayet Salgın Kontrol Merkezi’nden grup sevk edildi.

Filyasyon takımlarınca yapılan HES kodu denetiminde anne C.D. (40), baba M.D. (46) ve çocukları M.D’nin (18) izlenimlerinin devam ettiği anlaşıldı. Karantina ihlali yapan aileye 4 bin 50’şer lira idari para cezası uygulandı.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir yurtta da karantinaya alındı.

“ANKARA’DA BİNDİK, KIRIKKALE’DE İNDİRDİLER”

Filyasyon takımlarına durumu anlatan M.D. (18), 2 gün evvel Ankara’ya trenle geldiklerini belirterek, “Ben 18’inde tren bileti aldım. daha sonra süreçlerim bitti benim. Telefonlarımız kapalı yalnızca anneminki açık. Trende bizim biletlerimiz iptal oldu. niye olduğunu sorduğumuzda HES koduyla ilgili bir sorun var dediler. daha sonrasında temaslı olduğumuzu öğreniyoruz. Ankara’da bindik, Kırıkkale’de indirdiler. daha sonra biz yanlış bir süreç yapmayalım diye kaçak olarak bir yere gitmeyelim diye tren garından biz 112’yi aradık” sözünü kullandı. (İHA)