Türkiye’den selin vurduğu Pakistan’a insani yardım

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Türkiye’den selin vurduğu Pakistan’a insani yardım Türkiye, Pakistan’da meydana gelen seller niçiniyle fazlaca sayıda kişinin hayatını yitirdiği ve yaralandığı afet bölgesine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ilişkin 2 askeri kargo uçağı ile insani yardım materyalleri gönderdi.

Pakistan’da devam eden ve son günlerde tesirini artıran çok yağışlar niçiniyle epeyce sayıda kişi hayatını yitirirken, ülkede ağır hasar meydana geldi. Türkiye, selden etkilenenlere yardım için harekete geçti.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nca insani yardım materyalleri hazırlandı. Afetzedeler için toplanan yardımlar, gece saatlerinde Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki 11’inci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan 2 askeri kargo uçağı ile Pakistan’a gönderildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sel felaketlerinde ziyan bakılırsan Pakistanlı kardeşlerimize ulaştırılacak yardım materyallerini taşıyan 2 uçağımız, Ankara Etimesgut Havaalanı’ndan hareket etti. hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet; Pakistan halkına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” denildi.

AFAD: BÖLGEYE ULAŞTIK

AFAD’dan yapılan açıklamada ise takımların afet bölgesine ulaştığı belirtilerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla, Pakistan’daki sel bölgesindeyiz. Milletimizin yardım elini ulaştırmak ve acil gereksinimleri karşılamak üzere, on binlerce insanın selden etkilendiği bölgeye ulaştık. Kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz; geçmiş olsun Pakistan” denildi.