Ümraniye’de 14 yıldır kaybolan oğlunu arıyor

KesikÇayır

New member
Ümraniye’de 14 yıldır kaybolan oğlunu arıyor İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yaşayan Bayram Küpşi, 2001 yılında dünyaya geldi. Aslen Siirtli bir ailenin 5 çocuğundan biri olan Küpşi, arkadaşıyla oynamak üzere sokağa çıktı.

Oyun oynamak üzere sokağa çıkan Bayram’dan tekrar haber alınamadı.

OĞLUNU ARAMA GAYRETLERİ SONUÇSUZ KALDI

Baba Cevher Küpşi 14 yıl evvel kaybolan oğlunu bulmak için gitmedik yer, çalmadık kapı bırakmadı.

Oğlunu bulmak için gazetelere haber olan, televizyonlara çıkan Cevher Küpşi, Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği’yle (YAKAD) bir arada Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret etti, kederini siyasilere anlattı, çöp toplayan emekçilere sordu ve gelen ihbar telefonları üzerine başta Ege Bölgesi olmak üzere Türkiye’nin biroldukça kentinde oğlunu aradı. Lakin Cevher Küpşi’nin bütün bu gayretleri şu ana kadar sonuçsuz kaldı.

“EN UFAK BİR İPUCU YOK”

Cevher Küpşi, oğlunu bulmak için verdiği çabayı anlattı.

Küpşi, oğlu Bayram’ın 19 Temmuz 2007’de kaybolduğunu söylemiş oldu.

O periyot Ümraniye Dudullu’da ‘de ikamet ettiklerini belirten Küpşi, “Annesi çay yaparken, o da dışarı çıkıyor. Dışarı çıktıktan daha sonra saat 5-6 içinde ne olduysa oldu artık. O saatlerde kayboldu. Evvel annesi arıyor bulamıyor. Kızım arıyor bulamıyor. daha sonra bana haber verdiler. Ben de geldim aramaya başladım. Karakola gittim.

O periyot MOBESE kameralar yoktu. Merhum olan bir komşumuz sokakta oynuyorken gördüğünü söylüyordu. Onun haricinde bakılırsan de olmamış. Rastgele bir düşmanımız yok. Öldürüldü mü, yaşıyor mu? En ufak bir ipucu elimizde yok. goren kimse yok
.” diye konuştu.

“OĞLUMUN KAÇIRILDIĞINA DAİR MEKTUP GELDİ”

Mahpusta olan bir kişinin kendisine mektup yolladığını ve Bayram’ı birkaç kişi ile birlikte kaçırdıklarından bahsetmiş olduğuni lisana getiren Küpşi, bu kişiyi mahkemeye verdiğini ve davanın sürdüğünü fakat bir sonuç alamadıklarını söylemiş oldu.

Davanın iki yıldır devam ettiğini anlatan Küpşi, şunları kaydetti:

“Hatay Cezaevi’nde Aydınç Sevinç isminde biri bana mektup yazmış, ‘oğlunuzu ben aldım’ diye. Biz onu savcılığa verdik. 2-3 kere mahkemeye gittim. Karşı taraf gelmiyor, getirilmiyor.

Bir telefon ilişkisi daha yapılmadı. Cezaevindeki adam Aydın Sevinç, ‘beni gdolayın İstanbul Ümraniye’ye, ben çocuğu aldığım yeri göstereceğim’ diyor lakin getirilmiyor. Bizim elimiz kolumuz bağlı. Bundan daha sonra avukata vereceğim o işi takip etsin.”

“ÖLÜ YA DA DİRİŞİ ÇIKMADAN DURMAYACAĞIM”

Küpşi, oğlunun kaçırılmış olduğuna inandığını lisana getirerek, “Polise gittim. Meclise gittik, belediyelere gittim. El ilanları bastırdık, yapıştırdık. Biz epey aradık lakin en ufak bir ipucu elde edemedik. Televizyonlara çıktım. 14 yıldır arıyorum ve aramaya devam edeceğim. Peşini bırakmayacağım. Yaşadığını hissediyoruz. Meyyit yahut dirisi çıkmadan durmayacağım.” sözlerini kullandı.

“ONU BULMADAN ÖLMEYEYİM”

Babalar günün yaklaşmasıyla her yıl kendisini hüzün kapladığını lisana getiren Küpşi, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Babalar Günü’nde başka çocuklarım üzere onun yanımda olmasını isterdim. Bir armağan beklerdim. Artık 20 yaşında bir genç olacaktı. Onu da öbür kardeşleri üzere okutacaktım. O da üniversiteyi gidecekti. Yetkililere sesleniyorum. Allah isteği için bizim sesimizi duysunlar, bize el atsınlar. Meyyit yahut dirisini istiyorum. Oğlumu görmenin hayali ile yaşıyorum. Onu bir görsem artık benim için vefat haktır.

Onu bulmadan ölmeyeyim diyorum. Onu gördükten daha sonra artık ölsem de gam yemem. Ölse mezarı burası diyeceğim. Meyyitin mezarı gidip teselli buluyorsun lakin kayıp olayı o denli değil. Onun acısı apayrı, tanım edilemez.

Onun ateşi apayrı. Allah diğerine göstermesin. Bir telefon gelse sanki ondan bir haber mi geldi diyorum. 3-4 seneye kadar gelen her telefona bu umutla bakıyordum.”