Ünlü gazeteci Alım Gökberk’ten Ulusal grup yorumu

tesbih

New member
Ünlü gazeteci Alım Gökberk’ten Ulusal grup yorumu Cumhuriyet Gazetesi spor muharrirlerinden Alım Gökberk, yaptığı toplumsal medya paylaşımında futbolda kimin teknik yönetici ve yorumcu olacağına Cumhurbaşkanı’nın kardeşi ve bir küme eski futbolcunun karar verdiğini sav etti.

Gökberk yaptığı paylaşımda, “Milli takıma/kulüplere kimin hoca olacağına, kimin hangi kanalda yorum yapacağına vs. sayın Cumhurbaşkanı’nın kardeşi ve bir küme eski futbolcu karar veriyor. Bu takımla buraya kadar! Futbolla ilgili alınan kararların Beylerbeyi’nde alındığını bir tek ben mi biliyorum.” sözlerini kullandı.

“ALİ ERBAŞ, FUTBOLU YÖNETSİN BİR ŞEY DEĞİŞMEZ”

Bugün Halk TV’ye konuşan Alım Gökberk’in açıklamaları şu biçimde:

Futbolu Almanya nasıl yönetiyorsa, o denli yapın gitsin. Futbol erkeklerindan oluşan bir küme genel konsey kurabilir. Kurulan genel suralara ve federasyona siyaset müdahale etmeyecek. Futbol Türkiye’de gündem unutturulsun diye oynanıyor. Dün maçtan daha sonra ulusal grubun en deneyimli oyuncusu Burak Yılmaz, maçtan daha sonra tweet okuyacak hale gelmiş. Federasyonun danışmanı Ersin Nizam bu tweeti atıyorsa futbolcuların bundan etkilenmesi olağan. Tweet atan kişi kolay bir insan değil. Ben atsam bu kadar önemsenmezdi. Tweet federasyon danışmanından gelince bu biçimde bu ileti diye alınıyor. Tenkit sarayın en yakın yorumcusundan gelince futbolcu sanki saray mı bu biçimde düşünüyor diye kendine soruyor. Şenol Güneş, ekibe kulağınızı tıkayın diyememiş. Maç bitmiş 6-1 maç ile ilgili konuşmuyorlar, tweet ile ilgili konuşuyorlar. Olacak iş değil. Türkiye’de saha içi düzelir. Futbolun saha dışı hali vahim. Yorumculuğa özgür ve hiç bir yere bağlı olmayan bireyleri getireceksiniz. TFF’de danışmanlık yapan adam, TRT’de yorumculuk yapar mı ya? Ay’da bile olmaz bu. Ali Erbaş yarın futbolu yönetmeye başlasa, Nihat Özdemir Diyanet İşleri Lideri olsa bir şey değişmez. Nihat Özdemir’i kılıçla yolda görürüz. Melih Bulu’yu alın Diyanet İşleri Lideri yapın, Nihat Özdemir’i büyükelçi, RTÜK Lideri’ni federasyon lideri yapın hiç bir şey değişmez. Tıpkı sistem devam edecek. Dünya’da bunun eşi gibisi yok.”