Ulusal tekvandocu Parıltı Tatar: Çektiğimiz problemler canımızı fazlaca yaktı

tesbih

New member
Ulusal tekvandocu Parıltı Tatar: Çektiğimiz problemler canımızı fazlaca yaktı Parıltı Tatar yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi:

“5 yıl bekledik. pek epeyce durumla karşı karşıya kaldık. Düştük lakin kalktık. Çalıştık ancak beklemek zorunda kaldık. Sabrettik ancak ivedi etmemiz gerekti. Güldük ancak oldukcata ağladık. Sağlamdık lakin çektiğimiz sakatlıklar epeyce canımızı yaktı. Sizlerin gördüğü yalnızca kameranın gösterdiği açıydı, bir de kamera ardında beler yaşadık natürel kimse bilmiyordu. İki Olimpiyatta üst üste madalya alarak tarih yazdım. Artık ise rekor olması için bu yola çıkmıştım. Lakin bu yolda yaşadıklarım epey sıkıntı ve atlatması güç oldu benim için. Son 7 ay içerisinde 3 ağır sakatlık geçirdim. en sonuncusu olimpiyata 3 hafta kala oldu. Sol art bacağımda ikinci derece yırtık ve 8 cm ödem oldu. Onca emek onca idman onca bekleyiş kayıp gidecek miydi. Orada gayret edemeyecek miyim diye 3 haftayı neredeyse ağlayarak geçirdim. Fakat sizler beni dimdik yürüyerek maça çıkarken gördünüz. Ben ne olursa olsun tüm uğraşımı vermeye çalıştım. Ben ülkem için bayrağım için ne olursa olsun sevdiklerim ve beni sevenler için oraya çıktım. Dualarını esirgemeyen beni asla yalnız bırakmayan tüm sevdiklerim ve sevenlerime sonsunuz teşekkür ederim.”

67 kiloda uğraş eden ulusal tekvandocu Işık Tatar, çeyrek finalde ABD’li Paige McPherson’a altın puan ile 2-0 yenilerek finale çıkma talihini kaçırmıştı. Işık Tatar, çeyrek finalde kendisini yenen Amerika Birleşik Devletleri’nden Paige McPhearson’un yarı finalde Hırvatistan’dan Matea Jelic’e yenilmesi daha sonrasında Tokyo 2020’ye veda etti.