Urfa’da bayan cinayeti: Ablasını öldüren Yekta Hezer gözaltında

HoVaRDa

New member
Urfa’da bayan cinayeti: Ablasını öldüren Yekta Hezer gözaltında Urfa’da yaşayan Bahar Hezer, yolda yürüdüğü sırada gerisinden yaklaşan kardeşi Yekta Hezer tarafınca ateşli silahla öldürüldü.

DHA’nın haberine nazaran olay, öğlen saatlerinde Akpınar Mahallesi’nde meydana geldi. Olay yerine gelen sıhhat grupları yaralı Bahar Hezer’i Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Acil serviste tedaviye alınan Bahar Hezer, hekimlerin tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Ablasını vurup olay yerinden kaçan Yekta Hezer ise Yenişehir Mahallesi’nde yakalanarak gözaltına alındı. Yenişehir Mahallesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kente yaptığı ziyaret niçiniyle geniş güvenlik tedbiri altındaydı.

KENT, ERDOĞAN’IN GELİŞİ niçinİYLE AĞIR GÜVENLİK ALTINDAYDI

Sosyal medya kullanıcılarının reaksiyon gösterdiği cinayetle ilgili, “Ben inanamıyorum. tekrar, tekrar okudum. Hakikat mu? Cumhurbaşkanı geldiği saat, geçtiği güzergahta her 100 metrede polislerin olduğu caddeye mi şaşırayım? Genç bir bayan, mühendis. Güneydoğu’da kendi ayakları üstünde durmaya çırpınan sokak ortasında öldürülmesin mi? Bu kadar sıradan mi?” paylaşımları yapıldı.

İnşaat mühendisi olan Bahar Hezer’in İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Şanlıurfa Vilayet Temsilciliği İdare Şurası Üyesi olduğu öğrenildi. İMO temsilciliğinden de “Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız” başlıklı açıklama yapıldı.

CHP Şanlıurfa Vilayet Bayan Kolları Lideri Emine Gizem Çetiner ise Hezer’in 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Uğraş Günü için çektiği görüntüyü paylaşarak, İstanbul Sözleşmesi’ne vurgu yaptı. (HABER MERKEZİ)