Wolfsburg karşısında galibiyetin sesleri: “Eğer yürekle ve tutkuyla oynarsak…”

ahmetbeyler

Active member
Üst üste dördüncü iç saha galibiyetinin ardından Alex Král ve Robin Knoche, medya temsilcilerinin sorularını yanıtladı. İki teknik direktör Nenad Bjelica ve Niko Kovac da basın toplantısında 1. FC Union Berlin'in VfL Wolfsburg'u 1-0 (1-0) mağlup etmesini analiz etti. Oyunun sesleri!

Alex Kral: Sağ tarafta oynamayı bekliyordum çünkü dün zaten o şekilde antrenman yapmıştık. Koç bana bazı ipuçları verdi ve önümde oynayan András Schäfer ve Kevin Volland ile sahada iyi bir iletişim kurduk. Genel olarak takım arkadaşlarım bu pozisyonu en iyi şekilde yorumlamamda bana yardımcı oldular. Taraftar protestoları nedeniyle yaşanan aksama ilk kez olmuyor. Kişisel olarak dikkatimi dağıtmasına izin vermemeye ve oyuna odaklanmaya çalıştım. Hafta boyunca bu konuyu konuşmadık ya da tekrar bu kadar uzun bir ara olabileceğini düşünmüyorduk.

Robin Knoche: Nihayet geride tekrar istikrarlıyız ve bir daha gol yemedik. Oyunun standart bir durumla kararlaştırılması da bizim için önemli bir faktör. Eğer yürekten ve tutkuyla oynarsak ve taraftarlarımızı da yanımıza alırsak, son yıllarda kanıtladığımız gibi, kendi sahamızda oynamamız zor olur. Protestolara artık alıştık, çok şükür bugün Mainz'de hava Çarşamba günü olduğu kadar soğuk değildi. Herkesin kendi bakış açısı var, bu konuda daha fazla bir şey söylemek istemiyorum.

Niko Kovac (basın toplantısında): Bugün açıkça daha iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum. An der Alten Försterei'de verilenden başka bir şey olmayan oyunu domine ettik. Uzun süreli kesinti bile bizi etkilemedi. Genel olarak maçı kazanmak için yeterli şansımız vardı. Ancak bir duruma değinmek istiyorum: Moritz Jenz'in yüzündeki kanama nedeniyle gol yemeden sahayı terk etmek zorunda kalması son derece normal. Ama neden kanıyor? Burnunu karıştırdığı ya da yanlışlıkla yüzüne top geldiği için değil, faul olduğu için. András Schäfer bunu istemeden yaptı ama fauldü.

Nenad Bjelica (basın toplantısında): Wolfsburg daha tazeydi çünkü hafta boyunca maça daha iyi hazırlanabildiler. Başlangıç kadrosunda Çarşamba günü Mainz'de de derinlerde oynayan sekiz oyuncumuz vardı. Bunun enerji gerektirdiğini söyleyebiliriz. Büyük bir mücadele ve tutkuyla oyuna girdik ama şanslara baktığınızda maç daha farklı sonuçlanabilirdi.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.