Yeni atanan 832 öğretmene ‘Hoş Geldiniz’ yemeği

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Yeni atanan 832 öğretmene ‘Hoş Geldiniz’ yemeği
Bağcılar Belediyesi’nin konut sahipliğinde ilçeye yeni atanan 832 öğretmene ‘Hoş Geldiniz’ yemeği verildi. Çiçeği burnunda öğretmenler bu vesileyle de ilçe yöneticileriyle ve yeni arkadaşlarıyla tanışma imkanı buldu.

Bağcılar Belediye Lideri Lokman Çağırıcı, öğretmenlere telefon numarasını vererek, “her türlü probleminiz için 24 saat beni arayabilirsiniz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in iştirakiyle Ocak ayı sonunda Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasimde 15 bin öğretmenin ataması gerçekleştirilmişti. Bu öğretmenlerden 832’si bu ay ortasında Bağcılar’da nazaranve başladı. Hayallerine birinci adımı atan genç öğretmenler, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği “İlçemize Yeni Atanan Öğretmenlerle Tanışma ve İstişare Toplantısı” ismi altında bir ortaya geldi. Dr. Kadir Topbaş Halk Sarayı’nda gerçekleşen programda konuşan Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Bağcılar ilçemize öğretmen olarak başlamanızdan büyük gurur ve onur duyuyorum. Allah mahcup etmesin. İstanbul’un en büyük ilçelerinden birinde misyon yapmaya başladınız. Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak sizlerden en büyük isteğimiz, vatanına, milletine, dinine, ulusal kültürüne, örfüne, adetine bağlı ve faydalı kuşaklar yetiştirmeniz” dedi.

24 saat emrinizdeyiz

Bağcılar’ın hoşluklarını bir arada yaşayacaklarını söyleyen Bağcılar Belediye Lideri Lokman Çağırıcı ise “Sizlerin Bağcılar ailemizin bir ferdi olmasından büyük bir memnunluk duyuyorum. ‘Bir kuşağın geleceğini bundan evvelki kuşak hazırlar’ diye hoş bir kelam var. Sizler de gelecek jenerasyonları inşa edecek yeni jenerasyonlar yetiştireceksiniz. Cumhurbaşkanımızın hizmetlerinin yanında bizler de Kaymakamımızla bir arada Bağcılar ailesi olarak eğitim alanında sonsuz takviyemizi vermeye devam ediyoruz. Bizlere proje üretmenizi istirham ediyorum. Sizlerden fikir ve tekliflerinizi bekliyorum. Dileğiniz, talebiniz bir gereksiniminiz olduğunda da telefonum her vakit açık, 24 saat emrinizdeyiz. Sonuçta yapacağınız insanlık çalışma bizim için bir gurur sıkıntısıdır. İyi uğurlu olsun” diye konuştu.

Emek ve sabır isteyen bir meslek

Yeni başlangıçların yeni umutları da birlikteinde getireceğine inandığını söyleyen İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise şunları söylemiş oldu: “Öğretmenlik mesleği her şeydilk evvel bir ülkü, gaye ve hizmet mesleğidir. Emek, sabır ve fedakarlık isteyen bir meslektir. Bağcılar’daki tüm kurum ve kuruluşlarla her vakit sizlerin yanınızda olacağız.”

Konuşmaların akabinde davetliler birlikte yemek yedi. Yeni atanan öğretmenler hem kendi ortalarında birebir vakitte ilçedeki kamu kurumu yöneticileriyle tanışıp sohbet etti. Programa; AK Parti İlçe Lideri Rüstem Tüysüz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Hürcan ile İlçe Müftüsü Celal Büyük de katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı