Yeni Malatyaspor’da Oussama Haddadi’den “vatandaşlık” açıklaması

tesbih

New member
Yeni Malatyaspor’da Oussama Haddadi’den “vatandaşlık” açıklaması Yeni dönem hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Yeni Malatyaspor’un yeni transferlerinden Oussama Haddadi, açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki futbolun Fransa’dan daha yeterli olduğunu kaydeden Tunuslu oyuncu, 1 ay daha sonra Türk vatandaşlığına geçeceğini ve isminin ise Mehmet olacağını lisana getirdi.

Oussama Haddadi, birfazlaca kulüpten transfer teklifi aldığını lakin Yeni Malatyaspor’u tercih ettiğini söyleyerek, “Burada olmaktan memnunum. Liderimizin hoş projeleri var. Bu projede kadro arkadaşlarımla birlikte yer alacağım için burayı seçtim. Kaideler epey güzel, ekipteki ambiyans uygun. Bize yalnızca çalışmak kalıyor. Malatyaspor için elimizden geleni yapacağız. Türkiye’ye Kasımpaşa ile girdim, onlara teşekkür ediyorum. sonrasındasında Yeni Malatyaspor’a geldim. İrfan hocayla hayli âlâ anlaşıyoruz ve İrfan hocayla bu hoş taraftarlar için hoş işler başaracağız” dedi.

“TÜRKİYE’DE FUTBOL FRANSA’DAN İYİ”

Haddadi, Türkiye’de oynanan futbol hakkında, “Türkiye fazlaca hoş bir ülke. Gezdiğim kentlerin hepsi epey hoş. Toplumsal hayatın haricinde iş hayatında da memnunum. Türkiye’deki futbol düzeyi Fransa’dan daha güzel. Fransa’da birkaç grup âlâ olabilir ancak burada grup oyunları daha fazlaca göze çarpıyor. Malatya taraftarlarıyla bir arada hoş bir ambiyans yakalayacağız. Onlar bizi destekleyecekler ve hoş bir dönem geçireceğiz” sözlerini kullandı.

“İSMİMİN MEHMET OLMASINI İSTİYORUM”

29 yaşındaki defans oyuncusu, 1 ay içerisinde Türk vatandaşlığına geçeceğini kaydederek, “Ben de 1 ay ortasında Türk olacağım. Benim eşim de Türk. Bir nevi iç güveyi geldim. Türk olunca ismimin Mehmet olmasını istiyorum. Evlendikten daha sonra bu biçimde bir hak doğdu. Ben de bu hakkı geri çeviremezdim. Türkiye’de olmaktan fazlaca memnunum, burayı hayli seviyorum ve kültürüne aşığım. İnşallah Türk olacağım yakında” formunda konuştu.