Yeni transfer Laszlo Benes koç Bo Svensson'u övüyor ve net hedefler belirliyor

ahmetbeyler

Active member
Yaz tatili nispeten kısaydı. Slovakya milli takımının Avrupa Şampiyonası son 16 turundaki talihsiz elenmesinden neredeyse üç hafta sonra, Birliğin yeni oyuncusu Laszlo Benes, Köpenick takımıyla antrenmanlara başladı ve Pazar akşamından bu yana takım arkadaşlarıyla birlikte Neuruppin'deki antrenman kampında bulunuyor.

“Avrupa Şampiyonası bizim için gerçekten iyi bir turnuvaydı. Bir tur ileri gitme hedefimize ulaştık. Ve tarihi çeyrek finale çıkmadan önce çok fazla eksiğimiz yoktu; sadece yarım dakika uzaktaydık” dedi orta saha oyuncusu Neuruppin'deki medya turunun bir parçası olarak. Avrupa Şampiyonası'nda Slovaklar, son 16 turunda İngiltere'ye karşı uzatma dakikasına kadar önde gitti, ancak daha sonra Jude Bellingham ve Harry Kane'in golleri sayesinde uzatmalarda elendi.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

“Sonuçta bu çok yazık çünkü ilerleme kaydedebilirdik; özellikle de İngiltere, üst düzey bir kadroya sahip olmasına rağmen Avrupa Şampiyonası'nda bir takım olarak pek iyi çalışmadığı için. Eleme süreci birkaç gün sürdü” diyen 26 yaşındaki oyuncu, gelecekte daha da büyük bir rol oynayacağını da vurguladı. Sokoli Oynamak isteyen: “Normal bir oyuncu olma şansım çok yüksek ve milli takımdaki hedefim de bu.”

Öncelikle Hamburger SV'nin yeni transferi yeni sezona 1. FC Union Berlin ile hazırlanıyor. “Union'da olduğum için gerçekten mutluyum. Tekrar Bundesliga'da oynamak istediğim açıktı. Hazırlıkların ilk günleri tabii ki çok yoğun çünkü her gün iki ünite var. Ama buna ihtiyacım var, buna ihtiyacımız var; sonuçta iyi bir kondisyon sezon için önemli” dedi 24 kez milli oyuncu.

Benes: “Kazanma isteğim çok büyük”

“Birliğin sorumlularıyla ilk andan itibaren güzel görüşmeler yaptı ve güveni hissetti. Benes, “Union hücum oyununu güçlendirebilecek bir oyuncu arıyordu, bu bana çok yakışıyor” dedi. En sevdiği iki pozisyon “kesinlikle sekiz ve on”.

“Kazanma isteğim çok büyük. “Ben her zaman takıma %100 bağlılık gösteren bir oyuncuyum ve Union'ın tekrar üst sıralarda yer almasına yardımcı olmak istiyorum” diye ekledi. Ancak orta sahadaki rekabet konusunda sakin: “Her pozisyonda iyi bir kadroya sahip olmak ve bu rekabeti sürdürmek önemli; o zaman elinizden gelenin en iyisini yapabilir ve pes etmezsiniz.”

İkinci lig takımı HSV'de geçirdiği iki yılın ardından Benes, Bundesliga'da sürdürülebilir bir şekilde kendini gösterebileceğinden emin. “Daha tecrübeli hale geldim ve kariyerimde ulaşmak istediğim hedeflerim var. Hamburg'da kendimi gerçekten rahat hissettim, burası inanılmaz bir kulüp, bu yüzden bu kararı vermek çok zor oldu. Ancak Union'da her şey yolunda gitti.” Yükselmeyi kaçırmasına rağmen Hamburg'da iki iyi sezon geçirdi ve özellikle ikinci yılında etkileyiciydi.

Bu aynı zamanda rakamlara bakıldığında da kanıtlanıyor: Geçen sezon Rothosen adına tüm müsabakalarda 15 gol attı ve on iki gol daha hazırladı. Bunu Union'da da başarabilir mi? Benes, “Benim gücüm her zaman atağa açık olmak, iyi alanlar bulmak ve hızlı bir şekilde ileriye doğru oynamaktır” dedi. Gol atmanın yanı sıra takım arkadaşlarını ön plana çıkarmak ve geriye doğru çalışmak da onun için önemli.

Yeni oyuncu aynı zamanda başantrenör Bo Svensson'un oyun fikrini de övdü: “Topu kazandıktan sonra hızlı bir şekilde ileriye doğru oynamaya çalışmamızı ama aynı zamanda kontra baskı yaparken topu hızla geri kazanmamızı seviyorum. Koç pres yapmasıyla tanınıyor ve her küçük maçta bunu bizden görmek istiyor.” HSV'deki antrenmanlara kıyasla bir diğer fark da hareketlerin hızı. “Elbette bunu fark ettin. Buradaki takım daha tecrübeli, birkaç oyuncu Bundesliga'da 300 maç oynamış. Bu deneyim, oyunun çok daha hızlı olduğunu gösteriyor ve ben de ilk günden beri bu tempoya ayak uydurmaya ve niteliklerimi göstermeye çalışıyorum.”