Younes Belhanda’dan Galatasaray açıklaması

tesbih

New member
Younes Belhanda’dan Galatasaray açıklaması 2021-2021 döneminde Adana Demirspor’da forma giyecek Younes Belhanda, idman daha sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Younes Belhanda’nın açıklamaları şu biçimde:

“TÜRKİYE DIŞIDAKİ KULÜPLERDEN DE TEKLİF ALDIM”

Galatasaray’dan ayrıldıktan daha sonra Türkiye haricindeki kulüplerden teklif aldım. Adana Demirspor Lideri bana geldiğinde epey fazla düşünmeden teklifini kabul ettim. Liderimiz kulüp için âlâ transferler yaptı. Muhteşem Lig’de yalnızca bulunmuş olmak için bulunmayacağız. Başarılı olmak istiyoruz.

“BEN DE BİRAZ TÜRK’ÜM”

“Milli gruptan beklentilerim vardı. Üzüldüm açıkçası ben de biraz Türk’üm. Bilhassa Hollanda maçından daha sonra beklediğim şeyler olmuştu. Bu sene olmadı lakin bir daha sonraki turnuvada inşallah olur.”

“ADANA DEMİRSPOR’DA OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

“Sezon öncesi bildiğiniz üzere biraz güç oluyor. Üstün Lig için hazırlanmamız gerekiyor. Buraya geldiğim için memnunum. Üstün Lig’de yalnızca bulunmak için bulunmayacağız. Liderimiz da hayli yatırım yaptı. Elimizden geleni yapacağız. Muhteşem Lig’de muvaffakiyet yakalamak için bulunuyoruz”

“İNSANLAR BALOTELLİ’Yİ TANIMIYOR”

“İnsanlar onu tanımadığı için konuşuyor. Kendisi epey tatlı bir insandır. Buraya geldikten daha sonra aslına bakarsanız kadrodaki ambiyanstan da anlarsınız uygun bir insan olduğunu. Basında kimi şeyler söyleniyor lakin natürel ki doğruluk hissesi yok”

“TRANSFERDEN daha sonra FATİH TERİM İLE KONUŞTUM”

“Transferimdilk evvel Gökhan İnler’i aradım, konuştuk. Kulüple, idareyle, liderle, her şey ile ilgili beni bilgilendirdi. İmzaladıktan daha sonra Fatih hocam da aradı. ‘Orası benim şehrim’ dedi. bu biçimde konuştuk.”

Belhanda, açıklamaları sırasında Galatasaray’a kırgınlığı olup olmadığı tarafında gelen soru daha sonrasında ise “Bu husus hakkında konuşmak istemiyorum” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdı.