Zamansız kanlı bir burun

ahmetbeyler

Active member
Sonuçta Nenad Bjelica yalnız kaldı. Her iki takımın teknik direktörlerinin genellikle Bundesliga maçı sonrasında bilgi verdiği basın toplantısında, basın sözcüsü Christian Arbeit'in yanında sadece 1. FC Union Berlin'in teknik direktörü hazır bulundu. Bjelica'nın FC Bayern'deki mevkidaşı Thomas Tuchel, ağır yaralanan Hırvat oyuncu daha önce gördüklerini kelimelere döktüğünde artık An der Alten Försterei stadında değildi, ancak Münih takımıyla birlikte havaalanına doğru yola çıktı. .

Köpenickers, Isar'ın yıldız takımına karşı 1:5 mağlup oldu. Ev sahibi ekip ilk yarıda büyük bir mücadele ve coşkuyla kendini savunmayı başarırken, devre arasının ardından işler sarpa sardı. Bayern, 15 dakikadan kısa bir süre içinde Thomas Müller (52., 66.) ve Mathys Tel'den (62.) üç gol daha attı. Aradan önce Leon Goretzka (29.) ve Harry Kane (45.) Münih adına gol atmıştı ve sonuç 0-5 gerideydi.

Üçüncü golü yedikten sonra Bjelica dört kez değişiklik yaparak savunma sistemini üç kişilik sistemden dört kişilik sisteme dönüştürdü, ancak yedek oyuncu Aissa Laidouni'nin yaptığı tüyler ürpertici hata, oyunu tersine çevirme umutlarını aniden sona erdirdi. 4-0. “Daha fazla baskı oluşturmak istedik. Ama sonra on dakikalık bir kesinti yaşadık ve 3-0 geride kaldıktan sonra iki gol daha yedik. Teknik direktör, son düdükten sonra takımının önünde gösterişli bir şekilde “Bu benim sorumluluğum” dedi.

Önceki hafta sonu, Augsburg'daki 2-0'lık yenilginin ardından kışkırtıcı bir konuşma yapmış, hayatta kalma mücadelesi vereceğini ilan etmiş ve oyuncularından durumun ciddiyetini nihayet anlamalarını talep etmişti. Bu sezon daha düşük kalitedeki takımlara karşı savunmasız olduğunu defalarca gösteren Bayern'e karşı bu durum hissedilmeyecek kadar azdı. Yorbe Vertessen son dakikada attığı golle neredeyse 400 dakika süren gol kuraklığına son verdi ama gece artık kurtarılamazdı. Kulübün beş yıllık Bundesliga tarihindeki en kötü iç saha yenilgisi kesindi.

1. FC Union Berlin: Vogt ve Doekhi bu sefer de pek iyi görünmüyor

“Bıkmış ve futbol oynamaya cesaret edemeyen bir takım görmüyorum. Durumun zaten farkına vardığımızı düşünüyorum ancak bugün Bayern Münih'e karşı oynadığımızı unutmamalıyız” dedi kaptan Christopher Trimmel. “Bundesliga'da yüzünüze darbe alacağınız maçlar olacağından hep bahsettik.” ligde kalma projesini kolaylaştırmıyor.

Hücum departmanı bir kez daha çok az pozisyon yarattı ve Lucas Tousart (33') ve Robin Gosens'in (42') iki girişimi dışında ancak konuk takım beş gol attıktan sonra tekrar tehlikeli hale geldi. bu sefer kendini alışılmadık bir şekilde, hatalara açık bir şekilde sundu. Yenilen ilk golle birlikte Kevin Vogt ve Danilho Doekhi (son haftalarda oldukça güvenilir bir ikili) Müller'in fiziksel yanılsaması ve Goretzka'nın hızlı başlangıcı nedeniyle yanlış yola düştüler ve ardından Doekhi, Kane'in serbest vuruşuyla duvarı açtı. kırmak .

“Olumlu bir his var içimde. Takımı her gün antrenman sahasında görüyorum, onların iyi karakterlerini biliyorum ve ayrıca bugün ilk yarıda iyi performans gösterdiğimizi de gördüm” diye devam etti Trimmel. Kaptan aynı zamanda kendisini ve takımın diğer önde gelen oyuncularını da sorumlu tuttu: “Çünkü hiçbir koşulda ikinci yarıyı halının altına süpüremeyiz.”

Gelecek hafta sonu (Pazar, saat 15:30) takım, Borussia Mönchengladbach'taki deplasman maçında sonunda kendilerine sıralamanın en alt sıralarında yer alma başarısını hissettirmek ve aynı zamanda doğrudan rakibini daha da derinlere sürüklemek için bir şansa sahip olacak. karışıklık. En azından yaklaşan rakiple yapılan düelloların bilançosuna bakmak bize biraz cesaret veriyor. Köpenickers, Bundesliga'daki dokuz karşılaşmanın yalnızca birini kaybetti ve Union, Gladbach'a karşı oynadığı son beş maçı istisnasız kazandı.

Aralık ayındaki ilk maçtaki 3-1'lik galibiyet aynı zamanda Bjelica'nın Bundesliga'daki ilk teknik direktörlüğüydü. Christopher Trimmel'e, takımı Bundesliga'da tutacak doğru adam olup olmadığı soruldu. “Şu ana kadar bu bir sorun bile değildi. Usta oyuncu net bir şekilde yanıtladı: “Bu öncelikle biz oyunculara bağlı ve bu yüzden bu soruyu sormuyorum.”