1. FC Union Berlin – “Alles Andras” taraftar sütunu

ahmetbeyler

Active member
Bugün pazar ve ben Oslo'daki soğuk dairemizde kar fırtınasının altında oturuyorum. Altımızdaki komşular İspanya'da; yaşlılar İskandinav Endülüs'ünde uzun süre kalıyor. Altımızdaki ısıtma kapatılmış gibi görünüyor. Dış sıcaklık sürekli olarak eksi 10 santigrat derecenin altında olduğunda, Norveç'te bile ısıtma pahalıdır. Ve yılın ilk iç saha maçı için Berlin'e uçmamıza bir hafta kaldı. Oturan bir müşteri kadar soğuk olan Alte Försterei'nin beklentisiyle anılarla ısınmaktan daha iyi ne olabilir? Ağustos ayında bir yaz hafta sonu rakibe uygundur.

26/27 Ağustos 2023, Bamsegjengen hayran kulübü takviminde aylardır kırmızı renkte yer alıyor. Union Fan Club Dragon Boat Kupası'na ilk kez katılım. Ancak DFL program planlayıcısı bunu bizim için kolaylaştırmak istemedi. Dragon Boat Pazar günü öncesinde Cumartesi günü Darmstadt'taki deplasman maçı. Demir kreması!

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Sert versiyon

Bazılarımız Darmstadt'a karşı ofsayt tuzağı altındaki deplasman maçını izlemek için Oslo'dan Berlin'e doğrudan rotayı kullanırken, küçük bir grup zorlu seçeneğe karar verdi: sadece Cumartesi günü Darmstadt'ta oynanacak deplasman maçına. Maçtan sonra arabayla Bad Saarow'daki arkadaşlarını ziyarete gideceğiz. Pazar sabahı oradan Berlin-Grünau'ya, dragon teknelerine doğru. Akşam Berlin'e güle güle ve Pazartesi günü erkenden yatakta eve dönüyorum.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

İnsanlar Darmstadt'a farklı yönlerden geldiler: Biri Danimarka'ya bir iş gezisinden trenle geldi. Uçuştan korkan İngilizimiz gece boyunca Birmingham'dan arabayla geldi. Cumartesi sabahı Oslo'dan Frankfurt'a, oradan da otobüsle Darmstadt'a uçağa bindim. Düşündüm. Flixbus sürücüsüyle tanışmadan önce.

O bana nakit karşılığında Darmstadt'a bilet satamazdı ama ben nakit karşılığında bile Stuttgart'a bilet alabilirdim. Darmstadt'ta insem umursamazdı. Alternatifi olmadığından ve zaman baskısı altındayken kurbağaları yakaladı.

Darmstadt tren istasyonunda ilk önce bizi taraftar servisine bindirmek isteyen dost canlısı yerel polisi savuşturmak zorunda kaldık. Sağdan direksiyonlu bir arabadaki Norveççe konuşan Union hayranları çok fazlaydı ve bizi bıraktılar.

1. FC Union Berlin'in Berlin-Grünau'daki tekne yarışı parkurunda dragon boat yarışıŞef/Imago

Stadyuma giden orman yolu biraz Alte Försterei'ye giden yolu andırıyordu. Ayakta durma alanı, beraberinde getirilen tüm el sallayan unsurlar için çok küçüktü. İlk gol ve Aaronson'un oyundan atılması ancak tahmin edilebilirdi. Bu nedenle ikinci yarıda oturma bloğunda durup sayıca üstün olduğumuz bir zamanda zafer hakkında şarkılar söyledik.

Yorgun ve mutlu

Yolcular için bira ve sürücü için İngiliz futbol raporlarının bulunduğu stadyumdan otoyola ve Almanya'nın dört bir yanına, Eintracht Frankfurt, Rot-Weiß Erfurt, Carl-Zeiss Jena, Chemie Leipzig, HFC Chemie ve gibi yerel futbol büyüklerinin grafitilerinin yanından geçin. Hertha BSC. Gece yarısından kısa bir süre önce ilk Iron Union bizi bir köprüden karşıladı.

Altı saat sonra Bad Saarow'dan Berlin-Grünau'ya gittik. Hayran kulübü parti çadırı, tribün ön sahasını pek çok aktivite, merak ve çoğu Norveç'te balık tutmakla ilgili birçok sohbetle doldurdu. Sudaki ejderha tekneleri. Uzun ve dardırlar ve önde bir davulcu ve arkada bir dümenci olmak üzere 18 kürekçiye yer sunarlar. Norveçli kürekçilerin beklentilerini karşılayamadık. Daha önce hiç birlikte bir tekneye binmediğimiz için asıl amacımız alabora olmamaktı. Kontrol etmek. Akşam saatlerinde havalimanında bitkin ve mutlu olan Union, Bundesliga'nın lideri konumunda. Delilik!

Bu soğuk Norveç kış gününde hala rahat, sıcak ve melankolik bir his veriyor.

Ütü!

Bilgi kutusu resmi

Özel

Kişiye

Berlin-Lichtenberg'de büyüyen Andras Ruppert (55), nitelikli bir ekonomisttir ve dünya çapında strateji danışmanı olarak çalışmaktadır. 40 yılı aşkın süredir sezonluk bilet sahibi olan Union hayranı, 20 yıldır eşi ve oğluyla birlikte Norveç'in Oslo kentinde yaşıyor. Norveç Birliği hayran kulübü Bamsegjengen'in kurucu ortağı, metal kafalı olduğunu, tarih meraklısı ve madeni para koleksiyoncusu olduğunu itiraf ediyor. Bu sezonun başından beri Berliner Zeitung'da sevdiği kulüp hakkında yazılar yazıyor.