1. FC Union Berlin: Taraftarlar Behrens'i hayal kırıklığına uğrattı

ahmetbeyler

Active member
1. FC Union Berlin'e başarılı dönüş dışında her şey hala Kevin Behrens'in aklını kurcalıyor. Geçen hafta sonu yeni işvereni VfL Wolfsburg ile Köpenick'e 1-0 yenildi. Forvet, kendini zar zor ön plana çıkarabildi, tehlikeli bir sonuca varamadı ve böylece kendi kişisel gol krizini sonlandıramadı. 33 yaşındaki oyuncu, 24 resmi maçta gol bekliyordu.

Başlama vuruşundan önce, Iron adına Darmstadt'a karşı oynadığı son maçtan (1-0) iki hafta sonra resmi olarak veda edilmişti. Stadyum sözcüsü Christian Arbeit, Wolfsburg takım kadrosunu okurken “bir oyuncu rezerve ettiklerini” duyurdu. Tabii ki bu, Union adına toplam 105 rekabetçi maça çıkan ve Berlin'de milli takıma kadar yükselen Behrens'le ilgiliydi. Tribünlerden ıslık sesleri yükselmeye başladı.

Alte Försterei'ye hızlı dönüşünü nasıl algıladığı sorulduğunda Behrens, “Birinin veya diğerinin ıslık çalması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı, taraftarlardan bunu bilmiyorum” dedi. Birkaç dakika sonra yapılan resmi veda töreninde tribünlerden alkışlar duyuldu ancak hücum oyuncusu hâlâ rahatsız edici bir duygu içindeydi: “Bunun dışında hiçbir Union oyuncusuna karşı düdük duymadım.”

Taraftarların hoşnutsuzluk ifadeleri, Behrens'in sözleşmesinin bitiminden altı ay önce Wolfsburg'a taşınmasının ardından VfL'de yayınlanan tanıtım Habersunda biraz mutsuz yorumlarda bulunmasından kaynaklanıyordu. VW Club'da her şey biraz daha profesyonel. “Bunun kesinlikle oradaki insanlarla değil, altyapıyla ilgili olduğunu” bir kez daha vurgulayarak ifadesini haklı çıkardı ve yine de her taraftarın “ıslık çalma hakkına sahip olduğunu” vurguladı.

DFB takımına geri dönüş mü? Milli antrenör Nagelsmann Behrens'i aradı

Sezonun ilk yarısında Union'da olduğu gibi Behrens, VfL Wolfsburg'la da sportif bir kriz yaşıyor. Teknik direktör Niko Kovac'ın takımı, şu anda 1. FC Köln'ün bulunduğu düşme hattının hala yedi puan önünde yer alıyor, ancak üst üste altı Bundesliga maçı kazanamadılar. Cumartesi günü (15.30) sezonun ikinci yarısının en güçlü takımı Borussia Dortmund konuk olacak.

Kulüp futbolu dışında, DFB takımında hâlâ ikinci bir şansa inanıyor mu? “Bunu deneyimleyebildiğim için mutluyum ve minnettarım. Elbette bunu her zaman tekrar yapabilirsiniz, ancak elbette zor olacaktır,” diyen Behrens, geçen Ekim ayında Meksika'ya karşı oynadığı maçtaki kısa ilk maçını (2:2) hatırladı. Union'dan Wolfsburg'a taşınmadan önce milli teknik direktör Julian Nagelsmann ile fikir alışverişinde bulundu. Behrens, “Beni aradı ve Union'a konsantre olmam ve gol atmam gerektiğini söyledi” dedi.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.