15 bin öğretmen ataması başvurusu ne vakit bitiyor? Kontratlı öğretmen mülakat yerleri ne vakit açıklanacak?

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
15 bin öğretmen ataması başvurusu ne vakit bitiyor? Kontratlı öğretmen mülakat yerleri ne vakit açıklanacak? 15 bin öğretmen ataması başvurusu son günü geldi. Eylül ayının 27’sinde başlayan kontratlı öğretmenlik başvurusu bugün itibariyle tamamlanacak. 15 bin öğretmen ataması mülakat yerleri 25 Ekim’de açıklanacak. 15 bin öğretmen ataması branş dağılımı listesi MEB’in internet sitesinde yayınlanmış, en çok kontenjan 2175 ile sınıf öğretmenliğine verilmişti. 15 bin öğretmen ataması 31 Ocak’ta açıklanacak.

birinci vakit içinderda geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada 15 bin öğretmen ataması yapılacağını duyurmuştu. Akabinde başlayan süreçte 15 bin öğretmen atama kontenjanları muhakkak oldu. 15 bin öğretmen ataması branş dağılımı listesi MEB’in internet sitesinde yayınlandı. 15 bin öğretmen ataması 31 Ocak’ta açıklanacak.

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE VAKİT?

Erdoğan’ın bu açıklamasından daha sonra öğretmen atamalarının tarihi de muhakkak oldu. Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran; 27 Eylül- 8 Ekim içinde ön müracaat ve kelamlı imtihan merkezi tercihleri alınacak, 25 Ekim’de adayların kelamlı imtihana alınacakları imtihan merkezleri ilan edilecek.

Kelamlı imtihanlar 12- 27 Kasım içinde yapılacak. Karantina uygulamaları niçiniyle kelamlı imtihana katılamayan adayların müracaatları ise 12 Kasım- 9 Aralık içinde alınacak, bu adayların kelamlı imtihanları ise 13- 17 Aralık’ta yapılacak.

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI

Branş ve kontenjan dağlımı, öğretmen doluluk oranı ve muhtaçlık duyulan alanlar göz önünde bulundurularak yapıldı. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de daima lisana getirdiği üzere temel eğitim alanına öncelik verildiği gözlemlendi. Bu kapsamda en epeyce atama yapılacak alanlar sırasıyla 2 bin 175 kontenjanla sınıf öğretmenliği, bin 755 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği ve bin 302 kontenjanla okul öncesi öğretmenlik oldu. Öte yandan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için bin 30, ilköğretim matematik öğretmenliği için bin 1, İngilizce öğretmenliği için 857, rehberlik öğretmenliği için 804, matematik öğretmenliği için 733, fen bilimleri öğretmenliği için 702, Türkçe öğretmenliği için 698, Türk lisanı ve edebiyatı öğretmenliği için 501, vücut eğitimi öğretmenliği için 39’u ulusal sportmen olmak üzere 390 kişilik kontenjan oluşturuldu. Öğretmenlik için atamaya temel teşkil eden 110 alandan her biri için de kontenjan verildi.

15 BİN ÖĞRETMENLİK KONTENJANLARI DAĞILIMI VE TABAN PUANLARI

KONTRATLI ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

ÖĞRETMEN KELAMLI İMTİHAN SONUÇLARI

Kelamlı imtihan sonuçları 27 Aralık’ta açıklanırken sonuçlara ait itirazlar 3- 7 Ocak içinde alınacak ve itirazlar 14 Ocak’ta sonuçlandırılacak. 21- 26 Ocak içinde atama tercihleri yapılacak, atama sonuçları ise 31 Ocak’ta açıklanacak.

MÜRACAATLAR, 2020- 2021 KPSS PUANLARI İLE ALINACAK

Ayrıyeten; ulusal sportmenlerin vücut eğitimi alanına kontratlı öğretmen olarak atanması için ayrılacak kontenjan, bu atamaya ait alan bazlı kontenjan dağılımı daha sonrasında belirlenecek ve atama sayısından düşülecek. Yapılacak atama sürecinde 2020 ve 2021 KPSS puanları ile müracaatlar alınacak. DHA